TEKİRDAĞ BELEDİYE HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR

TEKİRDAĞ BELEDİYE HİZMET BİNASI TAMAMLANIYOR

İnşaatına 2016 yılında başlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası hızla yükseliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münür Karaevli Süleymanpaşa ilçesinde gün boyu gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında yapımı 2021 yılında bitirilmesi planlanan yeni hizmet binası şantiye alanında incelemelerde bulunarak, yetkililerden konu ile ilgili bilgi aldı.

2016 YILINDA YAPIMINA BAŞLANDI

2016 yılında yapımına başlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası inşaatı çalışmaları, yüklenici firma ile yaşanan sorunlar nedeniyle yapımına ara verilmişti. 2019 yılının Mayıs ayında yapılan ihale ile yeniden başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın 2021 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor.

MÜNÜR KARAEVLİ ZİYARET ETTİ.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münür Karaevli, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve Etüt Proje Daire Başkanı Alpaslan Kurtoğlu ile beraber inşaat çalışmaları devam eden Yeni Belediye Hizmet Binası ve Fen İşleri Binasını gezerek yetkililerden çalışmaların son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

89 BİN 449 METREKARE TOPLAM ALANA SAHİP DEV YAPI

67 bin 210 metrekare alana inşa edilen ve 12 bin 420 metrekare oturum alanı bulunan hizmet binası, 2 bodrum kat, zemin kat, 2 baza kat ve 6 ofis katından oluşuyor. Bina içerisinde ise; Büyükşehir Belediyesi hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark bulunuyor.

943 ARAÇLIK OTOPARK

17 bin 841 metrekare oturum alanına sahip olan meydan altı otoparkı ise; 943 adet araç kapasitesine sahip olup yer altında 2 kattan oluşuyor. Bina içerisinde 3 adet yemek salonu, 3 adet kafe, basın kulübü, bankamatik alanı ve otopark yönetim hizmet birimleri yer alıyor.

13 BİN METREKARE MEYDAN

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası ana bina ve meydan altı otoparkının yanı sıra çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir meydana da sahip olacak. 13 bin 462 metrekare inşaat alanında oluşan meydanda seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı bulunuyor.

YEŞİL DOSTU BELEDİYE BİNASI

Sosyal Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak Tekirdağ'a birçok yeşil alan kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası çevre düzenlemesine de gereken önem gösteriyor.

55 bin metrekare alana sahip olan çevre düzenlemesi içinde bulunan 3 adet kafe binası, bisiklet yolu, piknik alanı, yansıma havuzu, yürüyüş yolu ve peyzaj alanları ile şehrin yeni kent parkı işlevini üstlenecek.

Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2020
Okunma Sayısı : 50
kap