TEKİRDAĞ’DA MÜŞTERİLERİ DOLANDIRAN BANKACI YAKALANDI

TEKİRDAĞ’DA MÜŞTERİLERİ DOLANDIRAN BANKACI YAKALANDI

Tekirdağ bankada hesap uzmanı olarak çalışırken müşterilerin imzalarını taklit ederek yaklaşık 15 milyon TL zimmetine geçiren Sonay F. jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Şüpheli Sonay F, 2013 yılından beri aranıyordu.

 

 

 

2013 yılında Kırklareli ile Tekirdağ’da çeşitli bankalarda hesap uzmanı olarak çalışan ve müşterilerinin imzalarını taklit ederek yaklaşık 15 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen 41 yaşındaki Sonay F, Jandarmaya gelen istihbaratta Şarköy İlçsesinde saklandığı öğrenildi. Ekipler bunun üzerine bölgede önlem alarak çalışmaya başlattı. 

 

EVİNİN SOKAĞINDA YAKALANDI 

 

Jandarma ekiplerince yapılan istihbarı ve fiziki takip sonucu toplamda 7 adet dolandırıcılık sucundan aranan şüpheli Sonay F.’nin Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Mürefte mahallesinde bir adreste saklandığı öğrenildi. Söz konusu adrese giden jandarma ekipler şüpheliyi takibe aldı. Sonay F Evine girmek üzereyken sokakta gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından aranmasının bulunduğu Tekirdağ Ağır Ceza Mahkemesine çıkarılan Sonay F., tutuklanarak Tekirdağ 2 nolu Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. 

 

Olay 2013 yılında Tekirdağ’daki bir bankada kredi sorumlusu olarak çalışan ve aynı zamanda hesap uzmanı olan Sonay F., 2019 yılından itibaren önce borsada oynamaya başladı. Aldığı hisseler değer kazanınca daha çok para kazanmak isteyen bir çocuk babası bankacı, iddiaya göre imzalarını taklit ederek, daha önce bankadan kredi çeken arkadaşlarının adına kredi çekerek daha fazla hisse almaya başladı. Kazandığı parayla çektiği kredilerin taksitlerini düzenli olarak ödeyen ve Kırklareli ile Silivri’de de görev yapan bankacı, 4 yıl boyunca bu şubelerde de aynı yöntemle kredi alarak borsada oynamaya devam etti. Taksitleri düzenli ödediği için de adına kredi aldığı arkadaşlarının da olaydan haberi olmadı. Ancak son dönemde çok zarar eden bankacı, kredi taksitlerini ödeyemeyince ortadan kaybolmuştu.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-8 23:47:20
Okunma Sayısı : 166
bas

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?


1. Gelecek Partisi
2. İYİ Parti
3. Ak Parti
4. CHP
5. DEVA Partisi
6. MHP
7. SP
8. HDP