Süleyman paşa Kent Konseyi’nden Kocaeli Kent Konseyi’ne Ziyaret

27 Ağustos’ta yapılan kongreyle göreve seçilen Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Genel Sekreteri Sevcan Önbey ve Yönetim Kurulu Üyesi Hidayet Avcı Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ü makamında ziyaret etti.

Güngör ve beraberindekiler ziyarette, izlenecek yol ve yapılacak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu. 


Kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin gelişmesinde önemli bir vizyon üstlenen Kent Konseylerinin şehirlerin geleceğine önemli katkı sunduğunu söyleyen Gültekin Görüm, “Başkan Beste Emre Güngör ve beraberindekilere nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Güngör’ün Tekirdağlı hemşehrilerimiz adına takdim ettiği hediyenin ardından toplantıya geçen grup kent konseylerinin oluşumu ve gelişimiyle ilgili Kocaeli’ndeki uygulamaları ve deneyimleri masaya yatırdı.


Kent konseyleri aynı zamanda önemli bir yerel demokrasi projesi olduğuna değinen Başkan Güngör;


“Kent konseyleri, devam eden bu süreçte farklı kentlerde farklı deneyimlerle yol almaktadır. Kent konseyleri, karşı karşıya oldukları sorunların çözümü, ortak kentsel problemlerin tartışılması ve şehirlerdeki iyi uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla zaman zaman bir araya gelme ihtiyacı duymakta ve çeşitli işbirlikleri geliştirmektedirler. Misafirperverliklerinden dolayı Sayın Gültekin Görüm’e ve yürütme kurulundaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.Kendilerini en kısa zamanda Tekirdağ’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi : 8 Kasım 2019
Okunma Sayısı : 11
reklam