MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYE BAŞKANI HİKMET ATA’NIN KIZILAY HAFTASI MESAJI

Belediye Başkanı Hikmet Ata, 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Kızılay Haftası” dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Kızılay, Türk insanının en büyük özelliklerinden birisi olan yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının ortak bir noktada buluştuğu kurumlardan birisidir’’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hikmet Ata, Kızılay’ın toplumsal yaşamda taşıdığı rolü ve gördüğü işlevlere dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Kızılay, Cumhuriyet tarihimizde gerçekleştirdiği hayati işlevler ve görevler ile bizleri onurlandıran ve gurur veren önemli bir kuruluşumuzdur. İnsanımızın maruz kaldığı bütün afetler başta olmak üzere rutin yaşantı içinde de faaliyetleri ile örnek bir kuruluş olan Kızılay’ın bu anlamlı ve faydalı çalışmaları hiçbir zaman unutulamaz. Amacı insanlara yardım etmek olan Kızılay, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, bizler adına felakete uğrayan bölgeye yardım elinin uzatılması görevini üstlenir. Marmaraereğli’mizde de Kızılay’ın çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını hep birlikte takip ediyor Marmaraereğlisi Belediyesi olarak elimizden gelen desteği de sağlıyoruz.”

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 3 Kasım 2019
Okunma Sayısı : 8