Karaevli Tarım Fuarında Büyükşehir Belediyesi Standına Yoğun İlgi

Karaevli Tarım Fuarında Büyükşehir Belediyesi Standına Yoğun İlgi

Tekirdağ'ın tarım ve hayvancılık alanındaki potansiyelini göz önünde bulundurarak hayata geçirdiği çalışmalar ile birçok ilke imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarında tarımsal alandaki yatırımlarının tanıtımını yaptı.

PROJELER TANITILDI, İKRAMLARDA BULUNULDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılından itibaren her yıl Ağustos-Eylül aylarında Süleymanpaşa ilçesine bağlı Karaevli Fuar Alanında gerçekleştirilen Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarında açtığı stantta arı kovanı, Mandacılığı Geliştirme Projesi, Odun Dışı Orman Ürünleri Projesi ve Kırsal Turizmi Geliştirme Projeleri hakkında katılımcılara bilgi vererek, bu projelerden elde edilen bal, manda yoğurdu, ıhlamur şerbeti, geleneksel tarhana çorbası ve lokma ikramında bulundu. Fuarda ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin tarım ve hayvancılık alanında yatırımlarının, projelerinin yer aldığı 2 bin kitapçığın dağıtımı da yapıldı.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ALBAYRAK'A TEŞEKKÜR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin standına vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Fuarın gerçekleştiği 4 gün boyunca standı ziyaret eden binlerce vatandaş, yatırım ve projeler hakkında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelinden bilgi aldı ve  başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere, emeği geçen tüm personele teşekkürlerini iletti.

"TEKİRDAĞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

 Tekirdağ'ın tarım ve hayvancılık alanında Türkiye'nin başkenti olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin beş ana vizyonundan bir tanesi tarım ve hayvancılıktır. Türkiye'de tarım ve hayvancılığa en fazla yatırım yapan belediyelerden bir tanesiyiz. Tekirdağ ve Tekirdağlı vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-8 23:55:56
Okunma Sayısı : 173