GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR

GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR

Tekirdağ'da gönüllü gençler Namık Kemal Üniversitesi Yemekhanesinde artan yemekleri toplayarakhayvan barınaklarına ulaştırıyor.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde bir grup genç Üniversite yemekhanesinde artık kalan yemekleri toplayarak, hayvan barınaklarına ulaşması için çalışma başlattı.

YEMEKHANE'DEN ARTAN YEMEKLERİ AYIRIYORLAR
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi AK Gençlik tarafından başlatılan çalışma ile yemekhaneden arta kalan yemekleri, kimsesiz hayvanlara ulaştırılması hedefleniyor.

UniAK Tekirdağ tarafından yapılan açıklamada;
"Gönüllü olarak Namık Kemal Üniversitesi Yemekhanesinde öğlen ve akşam yemeklerinden kalan yemek artıklarını ayrıştırıp hayvan barınağına göndermeye çalışıyoruz. 

Bunun alışkanlık haline gelebilmesi için haftanın belirli günlerinde atık kutularının başında durup yönlendirme yapacağız.

Üniversitemizin diğer toplulukları ile iş birliği halinde gerçekleştirdiğimiz bu proje ile bir yandan kimsesiz hayvanların karnını doyurmasında katkımız olurken bir yandan da artan yemeklerin çöpe gidip israf olmasına engel olmaya çalışıyoruz.Destek veren herkese çok teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

Yayınlanma Tarihi : 13 Şubat 2020
Okunma Sayısı : 100
bas

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?


1. Gelecek Partisi
2. İYİ Parti
3. Ak Parti
4. CHP
5. DEVA Partisi
6. MHP
7. SP
8. HDP