Ergene Belediyesi Büyükşehir Belediyesi El Ele Hizmet Etmeye Devam Ediyor

Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Sağlık Mahallesi’nde yaptırılacak olan Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan ve 7 yıllık bir özlemi hayata geçirdiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi, büyükşehir belediyesi el ele hizmet etmeye devam ediyor” dedi.

Sağlık Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde yer alacak olan Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Aşevi için düzenlenen temel atma törenine Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Şener Saygın, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Hasan Sezgin, CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu, CHP Çorlu İlçe Başkanı Av. Özgür Ertaş, kadın kolları ile gençlik kollarının başkan ve yöneticileri, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ayça Albayraktar, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Cem Vakfı’nın Çorlu ve Ergene Şubesi yöneticileri ile vatandaşlar katıldılar.

Programda konuşan ve bizim için 7 yıllık bir özlemi bugün hayata geçiriyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Öncelikli olarak başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanıma, daire başkanlarıma, başkan yardımcılarıma, meclis üyelerime, ilçe başkanıma özellikle teşekkür ediyorum. Çünkü bu özlem bizim için büyük bir onurdu. Bugün de bunu gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çok Büyük Projelere İmza Attık

Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük projelere imza attıklarını kaydeden Başkan Yüksel, “ Biliyorsunuz göreve geldiğimiz zaman altyapımız yoktu. Sularımız çok iyi değildi. Bölgemizde büyükşehir belediyemiz 95 kilometre içme suyu, 120 kilometre kanal yaptı. Biz de akabinde bölgemizde, ilçemizde 200 kilometre yola imza attık” diye konuştu.

Her Mahallede Hizmetlerimiz Devam Ediyor

Başkan Yüksel ayrıca, “Her alanda her mahallede hizmetlerimiz devam ediyor. Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Onlarla da toplantı yaptık, sorunlarını dinledik, sorunları ile bire bir ilgileniyoruz. Eğitim alanında Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz 11 ilçeye 11 okul yaptı. Biz de çalışan annelerimiz için 100 öğrenci kapasiteli kreş projesini hayata geçirdik. Ergene Belediyesi her zaman sosyal projelerde her zaman öncü oldu ve olmaya da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Büyükşehir belediyemiz Ergenemize kültür merkezi kazandırdı diyen Başkan Yüksel, “Bizler de her mahallemizde ihtiyaç olan spor salonları, düğün salonları inşa ettik, inşa etmeye de devam ediyoruz. Ergene ilçemize kapalı spor salonu, 4 mahallemize 500 kişilik düğün salonları ve değişik projeleri hayata geçirdik. Bu dönemde de devam eden projelerimiz var. Vakıflar Mahallemizde tarihi bir projeye imza atıyoruz. Bunun da müjdesini buradan veriyorum. Gençlerimiz için bu projeyi bitireceğiz 19 Mayıs’da hep beraber kurdelesini keseceğiz. Tarihi bir proje oldu, çok amaçlı bir proje oldu. Bu projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bizler her zaman gelenekleri ile görenekleri ile yaşayan bir toplumuz. Anadolu’dan geldik, Rumeli’den geldik. Balkanlardan geldik. Mozaik bir toplum olarak sevgi şehrini oluşturduk. Türkiye’nin en huzurlu şehrini oluşturduk. Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşıyoruz. Bizler de her zaman bu memleketi kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle anıyorum. Bu hafta gaziler haftası, gaziler haftasını da kutluyorum. Bölgemizde tarihi bir projeye daha imza atıyoruz. Atatürk Evi’nin bire bir aynısını yapıyoruz. Biraz sekteye uğradı ama Allah’ın izniyle yeniden ihalesini yaptık. Onu da 29 Ekim ya da 10 Kasım’a kadar bitirip hep beraber açmak istiyoruz. Sadece Atatürk Evimi değil. Marmaracık Mahallemizi bölgemizin çekim merkezi haline getirmek istiyoruz. Atatürk Evi’nin yanında otantik dükkanlar olacak. Güzel bir projeyi hayata geçireceğiz, vatandaşlarımızın hizmetine hep beraber açacağız. Marmaracık Mahallemizde Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin yaptığı sosyal bir tesis var. Bizlere devrettiler büyükşehir belediyemize teşekkür ediyoruz. Tüm Trakya’ya hitap edecek sosyal bir projeyi gölet projemizi, kafeterya yemek salonu, lokanta olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. Çok yakında göletin temizlemesini yapacağız. Çok yakında da kafeteryamızı, yemek salonumuzu vatandaşlarımızın hizmetine açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Ergene Velimeşespor Türkiye’nin her yerinde Ergenemizi onurla ve gururla temsil ediyor diyen Başkan Yüksel, “10 tane amatör spor kulübümüz var. Onlara da elimizden gelen her türlü desteği yapıyoruz. Esenler Mahallemizde 500 kişilik düğün salonu  yaptık bu güzel projemizin açılışını da yine hep birlikte yapacağız. Yine Ulaş Mahallemize kazandırdığımız, eski başkanımızın ismini verdiğimiz, çay bahçemizi halkımızın hizmetine açacağız. Her mahallemizde iddialı projelerimiz var. Olmaya da devam ediyor” dedi.

Ergene Belediyesi Büyükşehir Belediyesi El Ele Hizmet Etmeye Devam Ediyor

Ergene Belediyesi, büyükşehir belediyesi el ele hizmet etmeye devam ediyor diyen Başkan Yüksel, “Bugün de bizim için çok anlamlı, mutlu bir gün. Tesisimizin tüm Ergene ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz pandemi süreci zor bir süreç hala da devam ediyor. Dikkat etmemiz gerekiyor, en zor şartlarda ben atlattım biliyorsunuz. Bu süreçte bizler korona virüse yakalanan vatandaşlarımıza 150 haneye her gün sıcak yemek imkanı sunuyoruz. Artık tabii ki bu imkanı 1 yıl sonra buradan vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Başta protokol üyeleri olmak üzere tüm katılımcılara tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu, Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Hasan Sezgin, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun’un da konuşmalarının ardından Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cem Evi ve Aşevi'nin temel atma töreni, Alevi Dedesi Gazi Karababa tarafından yapılan dualar eşliğinde protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

1780 metrekare inşaat alanına sahip Ergene Sosyo-Kültürel Tesis, Cemevi ve Aşevi, bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşacak. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon (sohbet odası), bay - bayan abdesthane, birinci katta etkinlik alanı (cem alanı), 2 adet idari oda (1 tanesi dede odası), kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alacak.

Düzenlenen temel atma töreni ile yapımına başlanan tesisin 8 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesi ön görülüyor.

 

Yayınlanma Tarihi : 2021-9-18 23:43:06
Okunma Sayısı : 77
kır