DOĞA BEKÇİ İLE DEĞİL, SEVGİ İLE KORUNUR!

DOĞA BEKÇİ İLE DEĞİL, SEVGİ İLE KORUNUR!

      Ekipler Aralıksız Çalışıyor. 

       Korona virüs (covid-19) salgını sonrası Saray Belediyesi   Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyor.

        Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; ilçemizde bulunan parklarda, yeşil alanlarda ve okul bahçelerinde tanzim ve ağaç budama çalışmaları yaparak hem bitkileri hem de ağaçları koruma altına alıp daha sağlıklı kalmasını sağlıyor.

İlçemizde bulunan 100. Yıl Üçgen Parkı, Büyükyoncalı Rahmi Ural Parkı ve Remzi Saker   Parkı’nın   genel temizlik işlemleri yapıldı.

Depo Caddesi ve Ayvacık Caddesi’nde bulunan kaldırım üzerinde çıkan yabani otların biçimi ve temizlik işlemleri yapıldı. İlçemizde bulunan eski Meslek Lisesi bahçesinde ki çıkan yabani otların biçimi, ağaç budama ve temizlik işlemleri yapıldı.

Kemalpaşa Mahallesi Yiğit Sokak, Yenimahalle Ihlamur Sokak, Barış Sokak, Çayla Mahallesi ve vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine Çimen Sokak’ta ağaç budama, ot biçimi ve temizlik işlemleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından titizlikle yapıldı.

Ayrıca, Saray Belediyesi Ana bina önünde tarihi eserlerin   sergilendiği alanda Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından peyzaj çalışması kapsamında, bahçenin ot biçimi ve temizliği yapılarak,20 adet projektör konuldu. İlçemize gelen misafirlerimizin ve ilçe sakinlerinin rahat hatıra fotoğrafı çekilebilmeleri için de yürüyüş yolu peyzaj çalışması devam etmektedir.

     Saray Belediyesi olarak; “Siz değerli halkımız için, daha yeşil bir ilçe olmayı hedefliyoruz. Salgının en kısa sürede sona ermesi dileğiyle, sağlıklı yarınlar dileriz.

Yayınlanma Tarihi : 2020-10-19 22:01:04
Okunma Sayısı : 1716