CHP TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞININ, İSTANBUL İL BAŞKANI CANAN KAFTANCIOĞLU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI :

İstanbul seçimlerinin baş aktörlerinden, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun cezasının İstinaf Mahkemesince, İstanbul Seçimlerinin kazanıldığı tarihin  yıldönümünde onanması kamuoyunda şaşkınlık   ve hayal kırıklığı ile  karşılanmıştır.

Kaftancıoğlu nasıl bir terör örgütü  propagandası yapmıştır?  Mesela   Oslo'da PKK ile mi görüşmüştür?  TSK’yı Sanık, PKK’yı tanık mı yapmıştır?  Kandil'de pazarlık mı yapmıştır? Öcalan Türkiye'nin önünü açıyor mu demiştir? Sayısını hatırlayamayacağımız şekilde terör örgütleri ile kol kola olan ve destek veren onca AKP’li varken, Sayın Kaftancıoğlu'nu terör örgütü propagandası ile suçlamak, akıl tutulmasıdır.

Onama kararının verilmesi ve İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin yıldönümünde açıklanması, yerel  Mahkemenin  kararı tebliğ edilmeden bazı medya kuruluşlarına servis edilmesini de, ister istemez aklımıza soru    işaretleri getirmektedir.                                                                           Hukuk Devleti olduğuna inanmak istediğimiz gibi, hala hukukun üstünlüğüne ve bağımsız yargı ve bağımsız yargıçların varlığına inancımızı sürdürmek istiyoruz.

Yargının, tek adam rejiminin ve AKP’nin intikam sopası görüntüsü vermesini içimize sindiremiyoruz.

Türkiye'de hakimler  var  demek istiyoruz. Yargıya güvenmek istiyoruz. Bu nedenledir ki; hala hukuk yolları   tükenmemiş  iken,  yargı   bağımsızlığını, tarafsız  yargıyı, hukuku üstün kılacak hukukçuların varlığının olduğuna inanıyoruz.

Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamalarının; Anayasamızdaki Herkes,düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini"  de içeren maddesi kapsamında değerlendirilebileceğine inanıyoruz.

Tüm örgütümüz ile birlikte Sayın Canan Kaftancıoğlu'nun yanında olduğumuzu, her türlü yasal başvuru yolları ile AKP’nin hukuk devletini  yıpratma  çabalarına   karşı duracağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şener Zeynel SAYGIN

İl Başkanı

Yayınlanma Tarihi : 2020-6-28 22:48:43
Okunma Sayısı : 398
bas

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?


1. Gelecek Partisi
2. İYİ Parti
3. Ak Parti
4. CHP
5. DEVA Partisi
6. MHP
7. SP
8. HDP