CHP’Lİ AYGUN’DAN 3600 TEPKİSİ AKP’DEN POLİSE EK GÖSTERGE YOK AKP, POLİSE SÖZÜNÜ TUTMUYOR

CHP’Lİ AYGUN’DAN 3600 TEPKİSİ

AKP’DEN POLİSE EK GÖSTERGE YOK

AKP, POLİSE SÖZÜNÜ TUTMUYOR

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, 7 Haziran 2015,  1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde iktidarın polise “3600 ek gösterge” sözü verdiğini anımsatarak, “Neden sözünüzü tutmuyorsunuz? 5 sene geçti, hala yasal değişiklik yok” dedi. TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, konunun çok önemli olduğunu, ancak çözümünün zor olduğunu savunarak, “Herkes bekliyor. Üzerinde çok çalışılması gereken bir konu” dedi. Bu yanıtı değerlendiren Aygun, “Belli ki bu konuda hazırlık da yok. Anlaşılan 3600’ü düşünmüyorlar” diye tepki gösterdi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, dün TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Tekirdağ’da kadro yetersizliği nedeniyle Emniyet teşkilatında sıkıntılar olduğuna işaret eden Aygun, “Çorlu'muzda, Çerkezköy'ümüzde ve Süleymanpaşa’da polis gücümüzün eksikliğinden dolayı gasp, uyuşturucu ve birçok alanda sıkıntılar yaşıyoruz. Acaba Tekirdağ'daki emniyet güçlerinin kadrosunu güçlendirmeyi düşünüyor musunuz” diye sordu.

Aygun, memurlar için verilen 3600 ek gösterge sözünün büyük beklenti yarattığını belirterek, “Emniyet teşkilatına, öğretmenlerimize, sağlık hizmeti yapanlar, imamlara ve uzman çavuşlara 3600 ek gösterge sözünüzü tutacak mısınız” dedi.

İktidar kanadından gelen yanıtlar ise ağırdan davranıldığını ortaya koydu. TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “3600 ek gösterge konusu çok konuşuluyor. Bana göre çok doğru tartışılmıyor, çok önemli bir konu. Kamu personeli bu konuda umuda sevk ediliyor, çözümü zor, herkes bekliyor, üzerinde çok çalışılması gereken bir konu diye belirtmek istiyorum” yanıtını verdi. 

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise 3600 ek göstergenin vaadini verdiklerini doğrulayarak, “Çalışmalar bitince buraya getireceğiz” diye konuştu.

Aygun, bu yanıtı “5 senedir getiremediler, getirmeye de niyetleri yok” diye değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi : 2020-6-14 00:34:32
Okunma Sayısı : 1218