Başkan Yüksel Rumeli İskelesi’nde basınla bir araya geldi

Başkan Yüksel Rumeli İskelesi’nde basınla bir araya geldi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yeni hizmete açılan ve Süleymanpaşa’nın çehresini değiştiren Rumeli İskelesi’nde, Süleymanpaşa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Rumeli İskelesi ve Selanik Meydanı’nın yapım süreci ile ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Yüksel, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

BAŞKAN YÜKSEL İSKELE VE MEYDAN PROJELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLEDİRMEDE BULUNDU

Rumeli İskelesi’nin panoramik Süleymanpaşa manzarasına sahip kafeteryasında gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısı, iskelenin ve Selanik Meydanı’nın inşa süreçleri ile ilgili olarak hazırlanan kısa filmin gösterilmesi ile başladı. Toplantıda basın mensuplarına hitap eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, iskele ve meydanın yapımı ve maliyeti ile ilgili açıklamada bulundu. İki projenin toplam maliyetinin yaklaşık 2,5 milyon TL civarında gerçekleştiğini kaydeden Yüksel, “Rumeli İskelesi’ndeki şehir mobilyalarından sıra dükkânlara, kafeteryalardan cam terasa, aydınlatma direklerinden korkuluklara, kamelyalara kadar gördüğünüz her şey belediyemizin atölyelerinde imal edildi. Kısa sürede tamamladığımız iskelemiz ve meydanımızı, ihale etseydik karşılaşacağımız maliyetin yaklaşık üçte birine mal ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olmaktan dolayı mutluyuz. İnşallah hayırlara vesile olur,” diye konuştu.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

Gazetecilerden gelen bir soru üzerine Rumeli İskelesi’nin sağlamlığı konusuna da açıklık getiren Başkan Yüksel, çalışmalar başlamadan önce iskelenin 3 farklı noktasından numuneler alınıp inceletildiğini, herhangi bir sorun tespit edilmediğini dile getirerek, “Ben kendi yemeyeceğim bir yemeği hiç kimseye ikram dahi etmem. Kendi ailem de bu iskelede dolaşıyor. İskele, ağır tonajlı gemilerin yanaşması, ağır vasıtaların üzerinde seyretmesi için uygun olmayabilir ancak yaya trafiği ne kadar yoğun olursa olsun iskelenin taşıma kapasitesine etki edemez. Bu konuda farklı kişi ve kurumlardan görüş, fikir ve destek aldık. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, Rumeli İskelesi gayet güvenlidir,” ifadelerini kullandı.

Başkan Yüksel’in; basın mensuplarının, devam eden ve yeni yapılacak çalışmalar ile gündeme dair sorularını yanıtlamasıyla devam eden toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Öte yandan, sektörde 11 yılı geride bırakan Tekirdağ Yeni Haber Gazetesi sahibi Ersin Bilmeç’i tebrik eden Yüksel, Bilmeç’e çiçek takdim ederek nice 11 yıllar dileklerinde bulundu.

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-9 00:12:49
Okunma Sayısı : 320
bas

Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?


1. Gelecek Partisi
2. İYİ Parti
3. Ak Parti
4. CHP
5. DEVA Partisi
6. MHP
7. SP
8. HDP