1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Nedeniyle Tören Düzenlendi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle, deniz kenti olan Tekirdağ Yelken Kulübü'nde düzenlenen törene Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Kıd. Albay Osman Kılıç, Tekirdağ Liman Başkanı Erol Kayalı, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, yelkenci çocuklar ve Zübeyde Hanım Huzurevi sakinleri katıldı.

 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı anısına denize çelenk bırakılması ile başlayan tören, saygı duruşu ile devam etti. Saygı duruşunun ardından Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla, yelkenci sporcuların gösterileri ve iki römorkörün suyu havaya fışkırtması ile muhteşem bir görsel şölen sergilendi.

Programda konuşan Vali Yıldırım, "Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, bir ülkenin, mavi vatanın özgürlüğünün, bağımsızlığının göstergesidir. Bugün denizlerimize sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Gerek askeri anlamda, gerek sınırlarımızın korunması anlamında, ticaret anlamında mutlaka mavi vatana, denizlerimize sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Mavi vatan, sadece kıyılardan başlamıyor. Mavi vatan, bizim karalarımızdan daha geniş bir alan. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda bunlar sembolik belki ama bu denizlerin ezeli bizim olduğunun bir göstergesidir. Onun içindir ki hepimiz buradayız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-4 00:11:25
Okunma Sayısı : 160
tre