yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

web tasarla

yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

YENİ DOĞAN DÖNEMİNDEN İTİBARENARAÇ KOLTUĞU ŞART     

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Müge Çubukçu, çocukların seyahat esnasındaki konfor ve güvenliğini sağlayan Araç Koltuğu hakkında ilgilendiriyor.

Sevgili anne-babalar ve diğer aile büyükleri; 

Aslında bebeğinizin seyahat güvenliği amacıyla üretilmiş olan, ancak pratikte bebeğin taşınması, transportu ve ana kucağı gibi farklı görevlerde de kullanılan araç koltukları; bebekler için üretilmiş olup, ergonomik yapıları yeni doğan döneminden itibaren tüm bebeklere uygundur. Bu koltuklara bebeğinizi, hastaneden eve götüreceğiniz ilk günden itibaren, koltuğun içerisine yastık, minder, battaniye, vs. herhangi bir şey koymaksızın yatırmanız ve mutlaka emniyet kemerlerini bağlamanız gerekmektedir!!! 

Koltuğu, aracınızda arka koltuğa ve bebeğin yüzü aracın arkasına doğru bakacak şekilde yerleştirmeniz ve mutlaka aracın emniyet kemeri ile koltuğu araca sabitlemeniz gerekmektedir. Gideceğiniz mesafe ne kadar kısa olursa olsun, bebeğinizin emniyeti için bu kurallara uymanız oldukça önemlidir. Havaların soğuk olduğu kış aylarında da bebeğinizi soğuktan korumak için battaniye vb. şeylere sararak koltuğa yatırmanız, emniyet kemerlerini bağlamanızı imkansız kılar. Bu nedenle; bu aylarda da bebeğinizi bir şeye sarmak yerine, tulum tarzı kıyafetler giydirip, emniyet kemerlerini bağladıktan sonra üzerine battaniyesini örtebilirsiniz. Bebek ve çocukların seyahat güvenliklerinin sağlanması, oldukça önemli bir konudur. Araçların normal koltuklarına oturmaları tehlike oluşturmayacak yaşa ve fiziksel gelişime ulaşana kadar, tüm yaş gruplarındaki çocuklarınızın yaş ve fiziksel durumlarına uygun araç koltuğunda seyahat etmelerini  ve seyahat esnasında mutlaka emniyet kemerlerinin bağlı olmasını sağlamaya lütfen özen gösteriniz.

              Sağlıklı günler dilerim…

Okunma :992
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3187
Dün : 4189
Toplam : 4878797
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet