yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

web tasarla

yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
yeni-dogan-doneminden-itibarenarac-koltugu-sart

YENİ DOĞAN DÖNEMİNDEN İTİBARENARAÇ KOLTUĞU ŞART     

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Müge Çubukçu, çocukların seyahat esnasındaki konfor ve güvenliğini sağlayan Araç Koltuğu hakkında ilgilendiriyor.

Sevgili anne-babalar ve diğer aile büyükleri; 

Aslında bebeğinizin seyahat güvenliği amacıyla üretilmiş olan, ancak pratikte bebeğin taşınması, transportu ve ana kucağı gibi farklı görevlerde de kullanılan araç koltukları; bebekler için üretilmiş olup, ergonomik yapıları yeni doğan döneminden itibaren tüm bebeklere uygundur. Bu koltuklara bebeğinizi, hastaneden eve götüreceğiniz ilk günden itibaren, koltuğun içerisine yastık, minder, battaniye, vs. herhangi bir şey koymaksızın yatırmanız ve mutlaka emniyet kemerlerini bağlamanız gerekmektedir!!! 

Koltuğu, aracınızda arka koltuğa ve bebeğin yüzü aracın arkasına doğru bakacak şekilde yerleştirmeniz ve mutlaka aracın emniyet kemeri ile koltuğu araca sabitlemeniz gerekmektedir. Gideceğiniz mesafe ne kadar kısa olursa olsun, bebeğinizin emniyeti için bu kurallara uymanız oldukça önemlidir. Havaların soğuk olduğu kış aylarında da bebeğinizi soğuktan korumak için battaniye vb. şeylere sararak koltuğa yatırmanız, emniyet kemerlerini bağlamanızı imkansız kılar. Bu nedenle; bu aylarda da bebeğinizi bir şeye sarmak yerine, tulum tarzı kıyafetler giydirip, emniyet kemerlerini bağladıktan sonra üzerine battaniyesini örtebilirsiniz. Bebek ve çocukların seyahat güvenliklerinin sağlanması, oldukça önemli bir konudur. Araçların normal koltuklarına oturmaları tehlike oluşturmayacak yaşa ve fiziksel gelişime ulaşana kadar, tüm yaş gruplarındaki çocuklarınızın yaş ve fiziksel durumlarına uygun araç koltuğunda seyahat etmelerini  ve seyahat esnasında mutlaka emniyet kemerlerinin bağlı olmasını sağlamaya lütfen özen gösteriniz.

              Sağlıklı günler dilerim…

Okunma :758
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
MEHMET ŞEN
ALBAYRAKTA METAL YORGUNUMU ACABA?
Tekirdağ Osmanlı dönemine kadar Rodosto olarak adlandırılmıştır. Osmanlı döneminde, Rodoscuk’a dönüştürülen ilin adı, Cumhuriyet döneminde, 13 Ekim 1927 tarihinde il olarak Tekirdağ adını almıştır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2184
Dün : 4173
Toplam : 3922900
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    |   info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım