TREDAŞ’IN ÇORLU YATIRIMLARI 40 MİLYON TL’Yİ AŞTI www.tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

web tasarla

TREDAŞ’IN ÇORLU YATIRIMLARI 40 MİLYON TL’Yİ AŞTI www.tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
TREDAŞ’IN ÇORLU YATIRIMLARI 40 MİLYON TL’Yİ AŞTI

Elektrik hizmeti sağladığı Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde modern bir teknolojik alt yapı kurmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) şebeke yatırımları kapsamında 2019 yılında Çorlu’ya 40 milyon TL'yi aşan yatırım gerçekleştirdi.

 

Hizmet sahasında müşteri memnuniyetini ön plana alarak dağıtım hizmeti sağladığı illerde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş (TREDAŞ) 2019 yılı Yatırım Programı kapsamında Tekirdağ’a bağlı Çorlu ilçesine toplamda 40 Milyon TL’yi aşan yatırım gerçekleştirdi.

Elektrik kesintilerini en aza indirme hedefiyle yola çıkan TREDAŞ, yatırım programı kapsamında ekonomik ömrünü doldurmuş, can ve mal emniyetini tehdit eden havai hatlı şebekeleri yer altına aldı.

TREDAŞ ekiplerinin çalışmaları sonucunda kötü durumdaki dağıtım merkezlerinin yıkılmasıyla bu merkezlerin yerine prefabrik beton trafo köşkleri tesis edilmiş oldu. Bu sayede Çorlu’daki Omurtak Caddesi, İsmet Paşa Bulvarı, Çetin Emeç Bulvarı, Muhittin ve Hıdırağa Mahallelerinde aydınlatma tesisleri de yenilenerek, kente modern bir görünüm kazandırıldı.

Çorlu’daki çalışmalar kapsamında 79 trafo, 410 saha dağıtım kutusu, 1320 galvanizli aydınlatma direği, 1640 aydınlatma armatürü, 193 beton şebeke direği, 70 bin metre kablo tranşe kazısı, 144 bin metre orta gerilim yeraltı kablosu, 117 bin metre alçak gerilim yer altı kablosu,13 bin metre alpek kablo, 23 bin metre orta gerilim havai hat iletkeni, vatandaşların kullanımına sunuldu.

Okunma :69
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1343
Dün : 4019
Toplam : 6665645
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet