TIRMANMAYI GÖZE ALAN ZİRVENİN HAZZINI YAŞAR! -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

TIRMANMAYI GÖZE ALAN ZİRVENİN HAZZINI YAŞAR! -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
TIRMANMAYI GÖZE ALAN ZİRVENİN HAZZINI YAŞAR!

         Her canlı doğumdan ölümüne kadar süren, adına hayat dediğimiz bir süreçten geçmektedir. Bu süreç, mutlulukların, acıların, heyecanların ve kimi zamanda karşımıza çıkan durumun ne olduğu, bizi nelerin beklediği, ne yapılabileceği, hangi olası sonuçların ortaya çıkacağı gibi belirsizlikler bize bir şekilde etki eder.

Kaygı, yarının acısı olamaz, sadece bugünün neşesini götürür. Üniversitelerde yeni bölümlerin kurulması, kurulmuş olanların varlığını sürdürmesi ve bunların yıllık kontenjan sayılarının belirlenmesi gibi konuların arz taleplerine göre, ülkemiz ihtiyaçları karşısında yapılması gerekir.

Bu bağlamda tercihler yapılmadığı için bir  çok üniversite mezunu gencimiz işsiz kalmaktadır. Meslek yönelimlerimiz  açısından  sınav sonrası tercih süreci büyük bir önem taşımaktadır.

 

Saray Belediyesi olarak biz de, gençlerimizin   ilgi alanlarını, yeteneklerine en uygun tercihleri yapabilmeleri için “ Mesleki Yönelimlerimizi  Beraber Keşfedelim” adı altında sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. 16 yaş ve üzeri,45 öğrencimiz müracaat etti. Alanları doğrultusunda en uygun iş sahalarını bulmak ve motivasyonlarını artırmak “ öncelikli hedefimiz oldu.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;” Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.”
 

Saray Belediyesi  Başkanlığı  olarak tüm gençlerimize, başarılı yarınlar diliyoruz.

 

 

Okunma :121
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1194
Dün : 3946
Toplam : 6467198
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet