TEKİRDAĞLILARI MEST ETTİ- www.tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

web tasarla

TEKİRDAĞLILARI MEST ETTİ- www.tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
TEKİRDAĞLILARI MEST ETTİ

 Tekirdağ’da büyük bir katılımla düzenlenen sema gösterisinde semazenler ilgiyle izlendi. Bu yıl, ‘Mevlana’da ortak yaşam’ temasıyla gerçekleştirilen anma programında, Mevlânâ’nın hayatından kesitler sunuldu. 

 

Süleyman paşa Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfının ortaklaşa  ‘Aşkın Piri Hz. Mevlana Vuslatının 746. yıl dönümü’ nedeniyle düzenlenen ‘Mevlana’da ortak yaşam konulu program’ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

 

 

Düzenlenen programa Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ, Tasavvuf Vakfı Tekirdağ temsilcisi Erdoğan Ören’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen programda semazen ve mıtrıbanlarla yapılan sema gösterisine büyük ilgi gösterildi. 

 

Aşkın Piri Hz. Mevlana’nın Vuslatının 746. Yıl Dönümü etkinlikleri hakkında bilgi veren Tasavvuf Vakfı Tekirdağ temsilcisi Erdoğan Ören; “Bugün Mevlana hazretlerinin 746. Vuslat Yıldönümü olarak Tekirdağ’da Tekirdağ halkına ücretsiz olarak Sema programı düzenlemek için bulunmaktayız. Şeb-i Arus 746 yıldır memleketimizde düzenlenmekte biz Karabaş-ı Veli kültür merkezi Bursa’da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Tekirdağ’dan başlayarak, Şeb-i Arus etkinliklerini devam ettireceğiz inşallah. Haftaya İzmit Bursa Gelibolu Mevlihanesi İzmir, Yunak, Afyon gibi birçok ilimizde düzenli olarak karabaş-i Veli Kültür merkezinin semazenleri ile birlikte Mevlana hazretlerinin Vuslat Yıldönümü Şeb-i Arus programı etkinliklerini yapmaktayız. Buradaki amacımız gençlerimizi, vatandaşlarımızın Mevlana öğretisi ve tasavvuf konusunda hem bununla tanışma bu etkinliklerle Mevlana’da ki özel yıl bu yıldaki temamız Mevlana da Hoşgörü, Mevlana’nın hoşgörüsüyle Mevlana’nın bizim hayatımızdaki yeriyle ilgili halkımızla buluşma amaçlı bu etkinlikleri düzenliyoruz ve bu etkinliklerimizin tamamı da ücretsiz olarak halkımıza sunulmakta” diye ifade etti. 

Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ konuşmasından sonra semazenler gösteri yaptı. Protokol tarafından katılımcılara hediye ve çiçek takdim edildi.

 

Okunma :68
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1395
Dün : 4019
Toplam : 6665697
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet