Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çiftçilere Sunduğu Destek Devam Ediyor –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çiftçilere Sunduğu Destek Devam Ediyor –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çiftçilere Sunduğu Destek Devam Ediyor

Kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında ortaya koyduğu projeler ile çiftçilere destek olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanındaki önemli projelerinden biri de katı gübre dağıtma römorku.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilerin hizmetine sunulmak üzere 2018 yılında 8 ilçenin ziraat odası başkanlıklarına teslim edilen 9 adet katı gübre dağıtma römorku, gübreleme işleminin daha kısa zamanda yapılmasının yanında, tarlaya eşit miktarda dağıtılan gübre sayesinde verimin de artmasına olanak sağlıyor. Verimin artmasıyla birlikte ürünlerde de kalite artışı yaşanıyor. Römorklerin kullanımı sonrasında işlerinin büyük oranda kolaylaştığını belirten çiftçiler, Büyükşehir Belediyesi’ne tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

 “BU TOPRAKLARIN KIYMETİNİ BİLMEK ZORUNDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak uyguladığımız onca proje içerisinde bana göre yaygınlık göstermesi gereken ve bilinmesini istediğim projelerin başında katı gübre dağıtma römork projesi geliyor. Zira Türkiye’de yarım asırdır uygulanan yanlış tarım politikalarının toprakla hayvan arasındaki ilişkiyi koparmış olmasından dolayı özellikle bölgemizin verimli toprakları organik madde bakımından kabul edilemez düzeylere inmiş durumda. Adeta toprak can çekişiyor. Oysa gübrelerimiz kullanılamaz halde bir kenarda boş duruyor. Ama görüyorum ki bizim bu projemiz sayesinde kıymetli varlık olan gübreler toprakla buluşur hale geldi. Bu gübrelerin atıldığı toprakta verim düzeyi uzatılabilir ve gelecek nesillerimize bırakabileceğimiz en kıymetli varlık olan tarla toprağı aktarılabilir hale gelir. Zaten tüm ekonomistlerin, sosyologların ya da siyasetçilerin laflarına baktığımızda son dönemde moda bir tabirin geliştiğini görüyoruz; sürdürülebilirlik, sürdürülebilir tarım. Evet, ekonomik gelişme önemli ama bunun sürdürülebilir olması hepsinden daha önemli. Biz bu ülkenin sahipleriyiz. Bu topraklarda çocuklarımız, torunlarımız yaşayacaksa bu toprakların kıymetini bilmek zorundayız. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu düşüncelerle yola çıktık. Biz bu projeden dolayı son derece memnunuz, sanıyorum ve umuyorum ki çiftçilerimiz de memnundur. Projemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarının artarak devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, “Biz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden bir belediyeyiz. Tekirdağ’ın son derece verimli topraklara sahip olduğu, Türkiye’de yetişen birçok ürünün büyük kısmın ilimizin karşıladığı düşünülürse, tarım ve hayvancılık alanındaki sorumluluğumuzun da ne kadar büyük olduğu ortaya çıkacaktır. Biz, üzerime düşen sorumluluğun farkında olarak tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz. ” dedi. 

Okunma :168
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 883
Dün : 3565
Toplam : 6831260
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet