TEKİRDAĞ’DA BİR İLK CUMARTESİ DE POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLECEK-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

TEKİRDAĞ’DA BİR İLK CUMARTESİ DE POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLECEK-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
TEKİRDAĞ’DA BİR İLK CUMARTESİ DE POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLECEK

NKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde, hastane bünyesine kazandırılacak olan birimlerin tanıtıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. 

Basın toplantısına Rektör Mümin Şahin, Hastane Başhekimi Nejat Altıntaş, Genel Sekreter Murat Tırpancı ve yöneticiler katıldı. 

Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi, Kök Hücre ve Kök Hücre Nakli Merkezi ve Gebe Okulu birimlerinin yaklaşık olarak 15 gün içinde hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Hastane Başhekimi Nejat Altıntaş ayrıca mesai saatleri dışında da poliklinik hizmeti vermeye başladıklarını belirtti.

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA DA POLİKLİNİK HİZMETİ 

Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi mesai dışında da poliklinik hizmeti vermeye başladı. Vatandaşlar artık Cumartesi günü 09.00 ve 12.00 saatleri arasında NKÜ hastanesi polikliniklerinden yararlanabilecekler. 

Mesai saatleri dışında verilecek olan poliklinik hizmetinin hem vatandaşlar için bir kolaylık hem de hastane için bir gelir kapısı olduğunu kaydeden Altıntaş, “Uygulamamız ilk başladığında 30 tane hastamız gelmişti. Tabi bu tanıtımla alakalı. İnsanlar bunu duysun istiyoruz. Çünkü bu devlet hastanelerinde yok. Bu hastanemiz için de bir gelir olacak. Ücretli olarak hizmet vermeye başladı. Buradan gelecek olan gelir de hastanemize kalıyor. Devlet üniversitelerinde normalde böyle bir hizmet yok ama arkadaşlarımız bize destek verdiler. Hastanemizi daha ileri götürmek için gelelim hafta sonu mümkün olduğunca hasta bakalım. Bu hastalar da hastaneye nakit girişi olsun. Bu amaçla Cumartesi günleri buradayız. Genelde şöyle bir şikayet alıyoruz: ‘Hafta içi özele alıyorlar ama poliklinik olduğu zaman randevu verilmiyor.’ Poliklinik hizmetlerimizi aksatmayalım dedik. Zaten özel muayene yasal olarak verilmiş. O zaman biz bunu bu şekilde yarım gün şekline dönüştürelim özel bakılmak istendiği zaman da Cumartesi günü öğlene kadar bakılsın.” İfadelerini kaydetti. 

GELENEKSEL TAMAMLAYICI TIP UYGULAMA MERKEZİ        

İçerisinde ozon terapisinden Akupunktur, sülük tedavisinden Hacamat tedavisine kadar çok sayıda tamamlayıcı tıp tekniklerinin uygulanacağı; ‘Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi’nin Türkiye’de ilk defa bir üniversite hastanesinde yer alacağına dikkat çeken NKÜ Başhekimi Nejat Altıntaş, “Ozon terapisi, Akupunktur tedavisi, hacamat tedavisi, kupa tedavisi, sülük tedavisi merkezimizde yer alacak. Doğu tıbbının ve oryantal tıbbın tamamlayıcısı olan normal tedavinin üzerine tamamlayıcı bir tedavi olarak bunu başlattık. Şu anda insanlar ozon tedavisine bile her yerde ulaşamıyorlar. Bu uygulama sayesinde merkezimizden ozon tedavisine ulaşabilecekler. Örneğin; hacamat tedavisi. İnsanlar her yerde yaptırıyorlar ama merdiven altında bile var bu uygulama. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı dedi ki: ‘Biz bu uygulamaları biz kendi hastanelerimize çekelim hastanelerimizde yapalım ki merdiven altında yapılmasın.’ Devlet tarafından destekleniyor. Devlet üniversiteleri arasında bir ilk olacağız. Özel üniversitelerde tabi var. Devlet hastanelerinden de Bağcılar Devlet Hastanesi’nde var ama üniversite hastanesi olarak ilk bizde olacak bu uygulama. Büyük bir merkez olacak burası. İçinde canlı müzik olacak. Kurslar düzenlemek istiyoruz. Mesela akupunktur kursları 17 bin TL civarında ama biz üniversitemiz bünyesinde diğer doktorlar da kurs vermeyi düşünüyoruz.” Dedi. 

“TÜRKİYE’NİN LİDER MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK” 

Diyabetli ve lösemili hastalar için oldukça geniş bir merkez olarak hizmet verecek olan Kök hücre ve kök hücre nakli merkezini de tanıtan Altıntaş, “Buranın ihaleleri vardı ihalelerinin hepsi bitti. Bir bağışçı da buranın her şeyini yaptıracağını söyledi. 15-20 gün içinde burası tamamlanmış olacak. Buraya başka hocalarımız da gelecek. Burası Türkiye’nin lider merkezlerinden biri olacak. Kişinin hücrelerinin alınıp işlendiği bölümler de merkezimizde yer alıyor. Zaten şu anda kök hücre için sıra bekleyen 30 tane hastamız var. Sadece Trakya’ya değil bu merkez tüm Türkiye’ye hizmet edecek. ” Diye konuştu. 

ANNE ADAYLARINA PİLATES KURSU 

Gebe Okulu, adı altında hizmet verecek olan bölümde ise anne adaylarına gebel

Okunma :128
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 877
Dün : 3565
Toplam : 6831254
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet