tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

web tasarla

tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

Tatil Başladı! Şimdi Ne Yapmalıyız?

“Yaşasın Tatil Başlıyor!” Bu cümle bugün itibariyle pek çok evde konuşuluyor. Peki yoğun bir okul dönemi sonrası yarı yıl tatiline giren çocuklar – gençler – aileler ne yapmalı? Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Yılmaz Bolat, çocuklar, gençler ve aileleri ilgilendiren tavsiyelerde bulundu.

Çocuklarımız – gençlerimiz tatilin amacı nedir? Bol bol dinlenmek, eğlenmektir; ancak bol bol dinlenip – eğlenmek saatlerce tv, internet, tablet, telefon karşısında olmamalı. İmkânlarımız doğrultusunda dışarıya çıkmak, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla birarada olmak, okul döneminde yapamadığımız etkinlikler varsa onları yapmak, bol bol kitap okumak, eğer eksik-zayıf olduğumuz derslerimiz varsa o derslere çalışmak ve herşeyi zamanında ve dozunda yapmak tatili daha verimli hale getirir.

AİLELER NE YAPMALI?
Aileler, en azından ilk günler okul, ders, not gibi konulardan konuşmamalı. Çocuklar-gençler notlarına göre ödüllendirilip, cezalandırılmamalı. Çocukların/ergenlerin, tatilini imkanlar doğrultusunda dinlenerek ve eğlenerek geçirmelerine izin verilmelidir. Zayıf notları olan çocuklarımıza, “Olsun. Sen her şekilde benim çocuğumsun. İkinci dönem biraz daha fazla çalışır, düzeltirsin.” mesajı vermek, son derece olumlu bir yaklaşım olacaktır. “Sana güveniyorum. Sen de kendine güven” gibi sözlerle destek olmak önemlidir.

İyi tatiller!
 

Okunma :897
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 57
Dün : 3196
Toplam : 5301570
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet