tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

web tasarla

tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
tatil-basladi--simdi-ne-yapmaliyiz

Tatil Başladı! Şimdi Ne Yapmalıyız?

“Yaşasın Tatil Başlıyor!” Bu cümle bugün itibariyle pek çok evde konuşuluyor. Peki yoğun bir okul dönemi sonrası yarı yıl tatiline giren çocuklar – gençler – aileler ne yapmalı? Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehtap Yılmaz Bolat, çocuklar, gençler ve aileleri ilgilendiren tavsiyelerde bulundu.

Çocuklarımız – gençlerimiz tatilin amacı nedir? Bol bol dinlenmek, eğlenmektir; ancak bol bol dinlenip – eğlenmek saatlerce tv, internet, tablet, telefon karşısında olmamalı. İmkânlarımız doğrultusunda dışarıya çıkmak, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla birarada olmak, okul döneminde yapamadığımız etkinlikler varsa onları yapmak, bol bol kitap okumak, eğer eksik-zayıf olduğumuz derslerimiz varsa o derslere çalışmak ve herşeyi zamanında ve dozunda yapmak tatili daha verimli hale getirir.

AİLELER NE YAPMALI?
Aileler, en azından ilk günler okul, ders, not gibi konulardan konuşmamalı. Çocuklar-gençler notlarına göre ödüllendirilip, cezalandırılmamalı. Çocukların/ergenlerin, tatilini imkanlar doğrultusunda dinlenerek ve eğlenerek geçirmelerine izin verilmelidir. Zayıf notları olan çocuklarımıza, “Olsun. Sen her şekilde benim çocuğumsun. İkinci dönem biraz daha fazla çalışır, düzeltirsin.” mesajı vermek, son derece olumlu bir yaklaşım olacaktır. “Sana güveniyorum. Sen de kendine güven” gibi sözlerle destek olmak önemlidir.

İyi tatiller!
 

Okunma :797
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3072
Dün : 4189
Toplam : 4878682
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet