SÜLEYMANPAŞA KENT KONSEYİ GÖREVE BAŞLADI–tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

web tasarla

SÜLEYMANPAŞA KENT KONSEYİ GÖREVE BAŞLADI–tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
SÜLEYMANPAŞA KENT KONSEYİ GÖREVE BAŞLADI

Süleyman Paşa Kent Konseyi yeni başkanı ve yürütme kuruluyla göreve başladı. Konsey Başkanı Beste Emre Güngör de ilk mesajında “Şehre aidiyeti artıracağız, bu şehir 24 saat yaşayacak” dedi.

Süleyman Paşa Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, 27 Ağustos tarihinde Tekirdağ Ticaret Odası Konferans Salonu’nda yapıldı. Yoğun katılımın olduğu genel kurulda divan oluşturularak gündem maddeleri görüşüldü, başkan ve yürütme kurulu seçimi yapıldı.

Belediye olarak Kent Konseyi’nin görüş ve değerlendirmelerine kulak vererek dikkate alacaklarını kaydeden Süleyman paşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel özetle şunları söyledi: “Kent Konseyi Süleyman Paşa’nın vicdanını, ferasetini ve ortak aklını temsil edecek bir yapı olarak yeni döneminde Süleyman Paşa’nın en önemli sivil dayanışma kurulu olacaktır. Yerel demokrasinin güçlü bir parçası olarak Kent Konseyi’nin, istişareyi merkeze alan ortak bir akıl mekanizması işlevi göreceğine inanıyorum. İlçemizdeki önemli sivil toplum örgütlerini, odaları,kısacası hayatın her alanına dokunan STK’ları harekete geçirdik. Üst düzey bir katılımla Süleyman Paşa’nın vicdanı olacak birlikteliğin tesis edildiğini düşünüyorum.

Süleyman paşa Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Beste Emre Güngör de “özellikle altını çiziyorum, burası politik bir topluluk değildir. Süleymanpaşa Kent Konseyi, ilçemizin dayanışma kuruludur .Kent Konseyi Başkanı olarak şahsım adına şunu açıklıkla ifade etmeliyim, ‘Ben de burada olmalıyım, yarın da burada olacağım’ diyen herkesin başımızın üstünde yeri var. Meşrebine, mezhebine, siyasetine, partisine hiçbir şeyine bakılmadan, Tekirdağ diyen herkesin burada yeri var.Yerel demokrasinin temel dinamiklerini, doyduğumuz şehrin hikâyesi için işler hale getirmeliyiz. Kent Konseyi’nin, Süleyman Paşa’nın ertelenmiş ihtiyaçlarını ve bizim eksikliklerimizi tespit edeceği ve konunun çözümünde aktif oyuncu olacağı inancındayım. Konseyimizgöremediğimiz yerlere göz, duymadığımız seslere kulak olacak. İcra edilen hizmet alanlarında oluşması muhtemel aksaklıkları tespit ve tayin edecektir. Yaşlılarımız da, gençlerimiz de, kimsesizler de, şiddet gören kadınlar da bizim sorunumuz olacak. Bir ağacın dalları gibi tek bir gövdede buluşmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

 

Beste Emre Güngör’ün başkan seçildiği Süleyman paşa Kent Konseyi’nin Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu.Asil: Hidayet Dinçer Avcı,Nesibe Ünal,Nazan Ürkmez,Fahrettin Bayar,İdris Yatman,Ali Rıza Eti,Mustafa Vanlı,Recep Tezel,Zafer Soykırlı.

Yedek: İlker Demirtaş,Hüseyin Öztekin,Hüseyin Ülker,Nihat Paksoy,Suzan Suyer,Selçuk Özmen,Özkan Öğütür,Kenan Akagündüz,Hakan Cömertler

Kadın Meclis Başkanı:Nazan Ürkmez                                                      

Gençlik Meclis Başkanı: Ufuk Aygün

Engelli Meclis Başkanı: Ahmet Murat Sarılarlı

Okunma :177
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 769
Dün : 3565
Toplam : 6831146
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet