Süleyman paşa Kent Konseyi’nden Kocaeli Kent Konseyi’ne Ziyaret -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Süleyman paşa Kent Konseyi’nden Kocaeli Kent Konseyi’ne Ziyaret -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Süleyman paşa Kent Konseyi’nden Kocaeli Kent Konseyi’ne Ziyaret

27 Ağustos’ta yapılan kongreyle göreve seçilen Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Genel Sekreteri Sevcan Önbey ve Yönetim Kurulu Üyesi Hidayet Avcı Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ü makamında ziyaret etti.

Güngör ve beraberindekiler ziyarette, izlenecek yol ve yapılacak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu. 


Kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin gelişmesinde önemli bir vizyon üstlenen Kent Konseylerinin şehirlerin geleceğine önemli katkı sunduğunu söyleyen Gültekin Görüm, “Başkan Beste Emre Güngör ve beraberindekilere nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Güngör’ün Tekirdağlı hemşehrilerimiz adına takdim ettiği hediyenin ardından toplantıya geçen grup kent konseylerinin oluşumu ve gelişimiyle ilgili Kocaeli’ndeki uygulamaları ve deneyimleri masaya yatırdı.


Kent konseyleri aynı zamanda önemli bir yerel demokrasi projesi olduğuna değinen Başkan Güngör;


“Kent konseyleri, devam eden bu süreçte farklı kentlerde farklı deneyimlerle yol almaktadır. Kent konseyleri, karşı karşıya oldukları sorunların çözümü, ortak kentsel problemlerin tartışılması ve şehirlerdeki iyi uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla zaman zaman bir araya gelme ihtiyacı duymakta ve çeşitli işbirlikleri geliştirmektedirler. Misafirperverliklerinden dolayı Sayın Gültekin Görüm’e ve yürütme kurulundaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.Kendilerini en kısa zamanda Tekirdağ’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Okunma :63
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3886
Dün : 4595
Toplam : 6401123
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet