suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

web tasarla

suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

Süleyman paşa Belediyesi ünlü Ressam İbrahim Balaban’ı ağırladı

Süleyman paşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Şair Nazım Hikmet’in yoldaşı Ressam İbrahim Balaban’ı ağırlayarak, sürpriz bir doğum günü partisi ile ünlü ressamın 98’inci yaşını kutladı. Kutlama, çalışmaları devam eden ve Balaban’ın eserlerini sergileneceği İbrahim Balaban Resim Müzesi’nde gerçekleşti.

BALABAN KENDİ MÜZESİNİ İNCELEDİ

Usta Şair Nazım Hikmet’in hapishane arkadaşı Ressam İbrahim Balaban, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan, kendi adını taşıyacak olan ve eserlerinin sergileneceği müzede süren çalışmaları incelemek üzere Süleymanpaşa’ya geldi. Süleymanpaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü karşısında yer alan müzede incelemelerde bulunan Balaban, hazırlıkları süren müze ile ilgili bilgi aldı.

YAŞ GÜNÜ SÜRPRİZİ

Ziyarette bir de sürpriz vardı. 98 yaşına giren İbrahim Balaban için Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sürpriz bir yaş günü partisi düzenlendi. Sürpriz yaş günü partisinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra belediye başlan yardımcıları, Balaban’ın ailesi, hayranları ve Süleymanpaşa vatandaşları da yer aldı. Sürprize çok sevinen Balaban, açılış hazırlıkları süren müzede dolaşarak tek tek resimleri ile ilgili bilgiler verdi.

İBRAHİM BALABAN RESİM MÜZESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ZİYARETE AÇILACAK

Öte yandan, Memleket Şairi Nazım Hikmet ile yıllarca cezaevinde birlikte kalan ve çıktıktan sonra da dostluğunu sürdüren Ressam İbrahim Balaban adına Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ziyarete açılacak olan İbrahim Balaban Resim Müzesi’nin önümüzdeki günlerde tüm hazırlıkları tamamlanarak resmi bir törenle hizmete gireceği belirtildi.

Okunma :297
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3687
Dün : 3411
Toplam : 5026964
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet