suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

web tasarla

suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
suleyman-pasa-belediyesi-unlu-ressam-ibrahim-balaban---i-agirladi

Süleyman paşa Belediyesi ünlü Ressam İbrahim Balaban’ı ağırladı

Süleyman paşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Şair Nazım Hikmet’in yoldaşı Ressam İbrahim Balaban’ı ağırlayarak, sürpriz bir doğum günü partisi ile ünlü ressamın 98’inci yaşını kutladı. Kutlama, çalışmaları devam eden ve Balaban’ın eserlerini sergileneceği İbrahim Balaban Resim Müzesi’nde gerçekleşti.

BALABAN KENDİ MÜZESİNİ İNCELEDİ

Usta Şair Nazım Hikmet’in hapishane arkadaşı Ressam İbrahim Balaban, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan, kendi adını taşıyacak olan ve eserlerinin sergileneceği müzede süren çalışmaları incelemek üzere Süleymanpaşa’ya geldi. Süleymanpaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü karşısında yer alan müzede incelemelerde bulunan Balaban, hazırlıkları süren müze ile ilgili bilgi aldı.

YAŞ GÜNÜ SÜRPRİZİ

Ziyarette bir de sürpriz vardı. 98 yaşına giren İbrahim Balaban için Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sürpriz bir yaş günü partisi düzenlendi. Sürpriz yaş günü partisinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra belediye başlan yardımcıları, Balaban’ın ailesi, hayranları ve Süleymanpaşa vatandaşları da yer aldı. Sürprize çok sevinen Balaban, açılış hazırlıkları süren müzede dolaşarak tek tek resimleri ile ilgili bilgiler verdi.

İBRAHİM BALABAN RESİM MÜZESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ZİYARETE AÇILACAK

Öte yandan, Memleket Şairi Nazım Hikmet ile yıllarca cezaevinde birlikte kalan ve çıktıktan sonra da dostluğunu sürdüren Ressam İbrahim Balaban adına Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ziyarete açılacak olan İbrahim Balaban Resim Müzesi’nin önümüzdeki günlerde tüm hazırlıkları tamamlanarak resmi bir törenle hizmete gireceği belirtildi.

Okunma :188
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM KAMU OYUNA AÇIKLA AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHRİN YATIRIMINDA ENGELLEDİKLERİ KONULARI
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1934
Dün : 3160
Toplam : 4425109
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet