suleyman-pasa-belediyesi-tarihi-bir-toplantiya-ev-sahipligi-yapti

web tasarla

suleyman-pasa-belediyesi-tarihi-bir-toplantiya-ev-sahipligi-yapti

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
suleyman-pasa-belediyesi-tarihi-bir-toplantiya-ev-sahipligi-yapti

Süleyman Paşa Belediyesi tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptı

Süleyman paşa Belediyesi, tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Marmara Denizi’ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ev sahipliğinde Süleyman Paşa’da bir araya geldi.

Marmara Denizi’ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanlarına çağrıda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kıyı belediyelerinin işbirliği içinde her paydaşa fayda sağlayacak projeleri ortaya koymak amacıyla bir toplantı düzenledi.

“SUYUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ” BELEDİYE BAŞKANLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

“Suyun Birleştirici Gücü” adı altında gerçekleştirilen toplantıda, Marmara Denizi çevresinde yer alan belediyelerin ortak sorunları ve geliştirilebilecek ortak çözüm önerileri tartışıldı. Toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra Kartal Belediye Başkanı Atakul Öz, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ve Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Berkay Çakır ile Hulusi Özocak katıldı. Çanakkale, Gelibolu ve Şarköy Belediye Başkanlarının programları nedeniyle toplantıya katılamadığı ve daha sonraki toplantılara eşlik edecekleri bildirildi.

Toplantıda Kent Plancısı A. Faruk Göksu, Mavi Bilezik adı verilen Marmara Denizi kıyı şeridi üzerinde bulunan kentlerin karşı karşıya olduğu tehdit ve fırsatlarla ilgili bir sunum yaptı. Barbaros Bağ Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda belediye başkanları sırayla söz alarak kıyı belediyeleri arasında kurulabilecek işbirlikleri, ortak projeler ve iletişim yöntemleri ile ilgili önerilerde bulundular.

EŞKİNAT: “MARMARA’NIN POTANSİYELİNİ BİRLİKTE DAHA İYİ DEĞERLENDİREBİLİRİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Marmara Bölgesi, dünya üzerinde benzeri olmayan özelliklere sahip bir bölge. Hem ticari, hem doğal güzellikler bakımından çok önemli potansiyeller mevcut. Bizler belediye başkanları olarak bu potansiyelleri verimli şekilde değerlendirmek için çalışmalar yapıyoruz ancak benzer özelliklere sahip ve aynı coğrafyanın etki alanında olan bütün belediyeler bir araya geldiğinde bu potansiyelleri çok daha iyi değerlendirmemiz mümkün olacaktır. Bu açıdan Marmara Denizi’ne kıyısı olan kentler olarak bizlerin birlikte hareket etmesi çok önemli. Bugün burada olamayan belediye başkanlarımız da var. Önümüzdeki toplantılarda onlar aramızda olacak ve yakın dönemde çok önemli kazanımlar ortaya çıkacaktır. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

TOPLANTIDA ÇOK ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Toplantı sonunda, düzenli olarak belediye başkanları ve belirlenen müdürlükler seviyesinde toplantıların düzenlenerek Marmara Denizi’ne kıyısı olan belediyeler arasında işbirliğini arttıracak projelerin geliştirilmesi, eğitim programlarının düzenlenmesi, deprem gibi ortak tehditlere karşı ortak hareket edilmesi ve bilgi paylaşımı, kentler arasında kültürel paylaşımın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması gibi çok önemli kararlar alındı.

BİR SONRAKİ TOPLANTI BANDIRMA’DA

Nisan ayı toplantısının, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın talebi ile Bandırma’da gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, müdürler düzeyindeki ilk toplantının Fen İşleri Müdürleri arasında, Kartal Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Okunma :237
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 163
Dün : 3196
Toplam : 5301676
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet