sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

web tasarla

sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

Şehit Ulaş Türk’ün ismi Çorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Verildi

Kocaeli’de 2006 yılında eğitim uçuşu sırasında düşen helikopterde şehit olan Pilot Ulaş Türk’ün  adı, düzenlenen törenle Çorlu  İlçemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne  verildi. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan tören, Okul Müdürü Muzaffer Bilen’in konuşması ile devam etti.

 Ardından Şehit Ulaş Türk’ün özgeçmişi ve dua okundu.

 Sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan şehidimizi yâd eden bir konuşma yaptı.

Törende konuşan Vali Ceylan  “ Bugün yeni binasına taşınan okulumuza şehidimiz Ulaş Türk’ün ismini vermek ve şehitler köşesinin açılışını yapmak için buradayız. Bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımız dalgalanabiliyorsa, camilerimizde ezan okunabiliyorsa bu İstiklal savaşında, Çanakkale’de savaşan bugün Afrin’de  mücadele eden Mehmetçiğimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, isimlerini ölümsüzleştirmek için okullarımıza isimlerini veriyoruz ve  şehidimizin adını bu okula vermekten gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki siz değerli öğrenciler ve sizden sonra burada eğitim görecek kardeşleriniz; yaşanan olayları unutmayacak, ülkemizin bağımsızlığını ve birlikteliğini korumak için çalışacak, gayret göstereceksiniz. Bu vesileyle adını bu güzide eğitim kurumuna verdiğimiz ve hatırasını sonsuza kadar yaşatacağımız şehit düşen Ulaş Türk’ü ve onun nezdinde bu ülke uğruna canını ortaya koyan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi  saygıyla anıyorum.” dedi.

Tören, Vali Mehmet Ceylan ve beraberindekilerin kurdele kesmesinin ardından Şehit Ulaş Türk adına düzenlenen şehitler köşesinin gezilmesi ile sona erdi.

Törene; Vali Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç,  İl Mili Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Protokolu ve Şehit Ulaş Türk’ün ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Okunma :413
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3517
Dün : 3411
Toplam : 5026794
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet