sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

web tasarla

sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
sehit-ulas-turk---un-ismi-corlu-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi---ne-verildi

Şehit Ulaş Türk’ün ismi Çorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Verildi

Kocaeli’de 2006 yılında eğitim uçuşu sırasında düşen helikopterde şehit olan Pilot Ulaş Türk’ün  adı, düzenlenen törenle Çorlu  İlçemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne  verildi. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan tören, Okul Müdürü Muzaffer Bilen’in konuşması ile devam etti.

 Ardından Şehit Ulaş Türk’ün özgeçmişi ve dua okundu.

 Sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan şehidimizi yâd eden bir konuşma yaptı.

Törende konuşan Vali Ceylan  “ Bugün yeni binasına taşınan okulumuza şehidimiz Ulaş Türk’ün ismini vermek ve şehitler köşesinin açılışını yapmak için buradayız. Bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımız dalgalanabiliyorsa, camilerimizde ezan okunabiliyorsa bu İstiklal savaşında, Çanakkale’de savaşan bugün Afrin’de  mücadele eden Mehmetçiğimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, isimlerini ölümsüzleştirmek için okullarımıza isimlerini veriyoruz ve  şehidimizin adını bu okula vermekten gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki siz değerli öğrenciler ve sizden sonra burada eğitim görecek kardeşleriniz; yaşanan olayları unutmayacak, ülkemizin bağımsızlığını ve birlikteliğini korumak için çalışacak, gayret göstereceksiniz. Bu vesileyle adını bu güzide eğitim kurumuna verdiğimiz ve hatırasını sonsuza kadar yaşatacağımız şehit düşen Ulaş Türk’ü ve onun nezdinde bu ülke uğruna canını ortaya koyan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi  saygıyla anıyorum.” dedi.

Tören, Vali Mehmet Ceylan ve beraberindekilerin kurdele kesmesinin ardından Şehit Ulaş Türk adına düzenlenen şehitler köşesinin gezilmesi ile sona erdi.

Törene; Vali Mehmet Ceylan, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç,  İl Mili Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Protokolu ve Şehit Ulaş Türk’ün ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Okunma :280
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
YEREL MEDYA DURMA NOKTASINDA
1993 Yılından Buyana Medya sektöründe yer alıp. Son 12 yıldır. Kendi imkânlarımla Gazetemi çıkarmaya çalışıyorum
Recep ÇALI
NEDİR BELEDİYE;
Belediye insanın nefes alışı gibi, işleyen bir organizmadır. En baştan şunu bilelim Belediye=Aile; Belediyecilik ise aile yönetimi, yaşamıdır. Yerel halkıyla, yöneteniyle, çalışanıyla ve günübirlik ya da turistik ziyaret edenleri ile büyük ve dinamik bir ailedir.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2279
Dün : 2374
Toplam : 4652873
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet