POLİSE 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİNE İLİŞKİN YASA TEKLİFİNİN GÜNDEME ALINMASI, AKP OYLARI İLE REDDEDİLDİ… - tekiraghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

POLİSE 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİNE İLİŞKİN YASA TEKLİFİNİN GÜNDEME ALINMASI, AKP OYLARI İLE REDDEDİLDİ… - tekiraghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
POLİSE 3600 EK GÖSTERGE VERİLMESİNE İLİŞKİN YASA TEKLİFİNİN GÜNDEME ALINMASI, AKP OYLARI İLE REDDEDİLDİ…

 CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ DR. AYGUN:POLİSE 3600 ÖNERGE SÖZÜNÜ TUTACAK MISINIZ?

CHP ElazığMilletvekili Gürsel Erol’un polise 3 bin 600 ek gösterge verilmesine ilişkin yasa teklifinin gündeme alınması için verdiği önerge; AKP ve MHP’li vekillerin oyları ile reddedildi. CHP TekirdağMilletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da aynı konuda bir soru önergesi vererek,  seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını istedi. Zaman ve mekân ayrımı gözetmeksizin 24 saat görev alan, özverili çalışmaları ile zor koşullarda çalışan polislerin hak ettiği maaşta yaşamadığını kaydeden Aygun, “Söz namustur. Sözünüzü tutacak mısınız” diye sordu.

CHP ElazığMilletvekili Gürsel Erol, emniyet mensuplarının 3600 ek göstergeye sahip olmaları için verdiği yasa teklifinin dün TBMM’de görüşülmesini istedi. Erol’un verdiği önerge, iktidar partisinin ve MHP’li vekillerin oyları ile reddedildi. Erol, yasa teklifinde ağır ve yıpratıcı koşullarda çalışan emniyet mensuplarının hak ettiği maaşı alamadığına işaret ederek, polislerin saygın, itibarlı ve güvenilir bir hayat sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

CHP TekirdağVekili Dr. İlhami Özcan Aygun da bu konuda TBMM’ye bir soru önergesi verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seçim vaatlerini anımsatan Aygun  “Polislerimizin ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılarak, hak ettikleri maaşları almaları, emekli olduklarında da emekli aylıkları ve ikramiyelerinin arttırılması hepimizin boynunun borcudur. Sözünüzü tutacak mısınız” diye sordu.

CHP’nin Seçim Bildirgesi’nde polislerin ek göstergesinin 3 bin 600’e çıkarılması yönünde söz verdiğini, aynı konuda AK Parti’nin de seçim vaadinde bulunduğunu anımsatan Aygun, şöyle devam etti:

“Polislerimizin ek göstergesinin 3 bin 600’e çıkarılması yönündeki sözünüzü ne zaman yerine getireceksiniz? CHP’nin bu konudaki yasa tekliflerinin yasalaşması için destek verecek misiniz?”

Okunma :124
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1454
Dün : 4735
Toplam : 5947631
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet