oztrak---in----10-kasim-ataturk---un-vefatinin-yil-donumu----mesaji

web tasarla

oztrak---in----10-kasim-ataturk---un-vefatinin-yil-donumu----mesaji

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
oztrak---in----10-kasim-ataturk---un-vefatinin-yil-donumu----mesaji

ÖZTRAK’IN “10 KASIM ATATÜRK’ÜN VEFATININ YIL DÖNÜMÜ” MESAJI:

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 79 yıl geçti. Geçen zamana rağmen Atamızın gösterdiği “çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi ve Cumhuriyetimizin kurucu değerleri hala yolumuzu aydınlatmaktadır.

 

Dünyanın mazlum uluslarına örnek olan Kurtuluş Savaşımız, milletimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cephede verdiği savaşla sınırlı kalmamıştır. Cumhuriyetin ilanıyla Kurtuluş Savaşı yeni bir aşamaya geçmiş, uygarlık yolunda cehalete, ekonomik ve kültürel bağımlılığa karşı bir mücadeleye dönüşmüştür. Kurulan Cumhuriyeti yaşatmak ve daha ileriye götürmek için verilen bu uygarlık savaşının omurgasını Atamızın ilke ve devrimleri oluşturmuştur.

 

Bu onurlu mirasın sahibi, kuruluşundan itibaren yüzü çağdaş medeniyete dönük Türkiye Cumhuriyeti, bugün izlenen yanlış politikalarla medeni dünyanın gittiği yoldan ayrılmaktadır. Dünya dördüncü sanayi devrimine, yapay zekâya, üç boyutlu yazıcılara, akıllı fabrikalara, bilim ve teknolojide ilerlemeye kafa yorarken; Türkiye’de eğitim sistemi parçalanmakta, okullarımız nitelikli niteliksiz diye ayrıştırılmakta, yavrularımızın yüzde 90’ı niteliksiz denilen okullara yönlendirilmektedir. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği, üzerine titrediği Türk gençlerine atılmaya çalışılan ideolojik format, hiç kuşkusuz mayası temiz, geleceğin sahibi gençlerimiz üzerinde tutmayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümünde Atamızı, silah arkadaşlarını ve bu ülke için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Faik ÖZTRAK

CHP Tekirdağ Milletvekili

Okunma :275
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM KAMU OYUNA AÇIKLA AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHRİN YATIRIMINDA ENGELLEDİKLERİ KONULARI
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1941
Dün : 3160
Toplam : 4425116
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet