ozel-tekirdag-yasam-hastanesi---nde-ilk-kez---laparoskopi-yontemiyle-rahim-ameliyati-yapildi

web tasarla

ozel-tekirdag-yasam-hastanesi---nde-ilk-kez---laparoskopi-yontemiyle-rahim-ameliyati-yapildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ozel-tekirdag-yasam-hastanesi---nde-ilk-kez---laparoskopi-yontemiyle-rahim-ameliyati-yapildi

 Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nde ilk kez”Laparoskopi yöntemiyle rahim ameliyatı yapıldı

Sağlık alanında sunduğu kaliteli hizmetle adından söz ettiren Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nde ilk kez, Laparoskopi yöntemiyle rahim ameliyatı yapıldı. Operasyon, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Duman tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

   Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nde, ‘Laparoskopik Histerektomi’ dönemi başladı. Rahmin vücut dışına alınması operasyonunun kapalı yöntemle gerçekleştiği ilk ameliyat, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Duman tarafından yapıldı.    Ameliyat sonrasında, tedavi edilen hastasıyla birlikte kameralar karşısına geçen Op. Dr. Levent Duman, Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nde ilk kez uygulanan ‘Laparoskopik Histerektomi’ yöntemi hakkında bilgiler verdi.

‘Histerektomi’nin, rahmin vücut dışına alınması operasyonu olduğunu ve sezaryenden sonra en sık yapılan jinekolojik operasyon olduğunu ifade eden Dr. Duman, operasyonun açık yöntem, vajinal yöntem ve laparoskopik (kapalı) yöntemle yapılabildiğini söyledi. İlk tercihin vajinal histerektomi olmakla beraber bunun, her vakada uygun olmayabileceğine dikkat çeken Dr. Duman, şöyle devam etti: “Bu durumda laparoskopik yöntem olmalıdır. Abdominaloperasyon (açık yöntem) diğer yöntemlerin yapılamadığı durumlarda yapılabilir. Kapalı yöntemin diğerlerine göre avantajları: 3 veya 4 adet yarım santimlik kesiden yapılabilmesi, ciltte büyük bir yara veya kesi izi bırakmaması, daha az kan kaybı olması, ağrı kesici diğer ilaçların daha az kullanılması, ameliyat  sırasında ve sonrasında daha az komplikasyon görülmesi, daha hızlı iyileşme ve daha çabuk taburcu edilme, günlük hayata daha hızlı dönebilme olarak sayılabilir.”

   Hastalarda anormal kanamalar, miyom ve rahim sarkmalarının histerektomi sebebi olarak sayılabileceğini bildiren Op. Dr. Levent Duman, laparoskopik histerektomi yönteminin hem hasta, hem de cerrah açısından daha güvenli, konforlu ve avantajlı bir operasyon olduğunu belirtti.

Okunma :1064
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2541
Dün : 5383
Toplam : 4890578
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet