NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Romanya’nın en Büyük Kenti Galati’deki Hastaneye Örnek Olacak -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Romanya’nın en Büyük Kenti Galati’deki Hastaneye Örnek Olacak -tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Romanya’nın en Büyük Kenti Galati’deki Hastaneye Örnek Olacak

Romanya-Türkiye iş imkanlarının artırılması amacıyla Türk Yatırımcılar Derneği ve Galati Belediye Başkanı ile Meclis Üyelerinden oluşan Rumen Heyet yerinde incelemelerde bulunmak ve proje toplantıları yapmak için Tekirdağ programı kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini de ziyaret etti.

Rumen Heyet, ilk olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Heyette Galati Belediye Başkanı Lonut PUCHEANU, Galati Belediyesi Meclis Başkanı Costel FOTEA, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı Nazmi DOĞAN, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın ALSİNJAK, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Trakya Bölge Temsilcisi Fatih SEMERCİOĞLU ve Özcan DOĞAN ve Galati Belediyesi Meclis Üyeleri bulunurken Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz GÜNAY da heyete eşlik etti.

Romanya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Galati’nin Avrupa fonlarının kalkındırma projesi içinde yer alan hastane projesi için özellikle Trakya Bölgesindeki Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin binasını incelemek amacıyla gerçekleştilen ziyarette Galati Belediye Başkanı Lonut PUCHEANU, Rektör ŞAHİN ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Makamda gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Lonut PUCHEANU, Galati’ye yeni yapılacak olan hastane binası için yapılan uzun araştırmalardan sonra   Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastane binasının örnek alınmasına karar verdiklerini aktardı. PUCHEANU, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin çağın gereklerine uygun, modern ve üstün teknolojik donanıma sahip bir hastaneye sahip olmasından etkilendiklerini kaydederek kendi hastanelerinde de bu imkanları uygulayacaklarını belirtti.

Rektör ŞAHİN ziyaretten ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde sunulan hizmet bakımında sadece Tekirdağ iline değil tüm bölgeye sağlık hizmeti sunulduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN eşliğinde Heyet yerinde incelemelerde bulunmak amacıyla, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesine geçildi. Uygulama ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonunda Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erdoğan GÜNTEKİN tarafından tanıtıcı bir sunum gerçekleştirdi. Sonrasında ziyaret heyeti hastaneyi gezerek birimlerden teknik hususlar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.

.

Okunma :95
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1968
Dün : 4458
Toplam : 6215514
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet