NKÜ Araştırma Hastanesinin Çocuk Cerrahisi Kliniği Renklendirildi –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

web tasarla

NKÜ Araştırma Hastanesinin Çocuk Cerrahisi Kliniği Renklendirildi –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
NKÜ Araştırma Hastanesinin Çocuk Cerrahisi Kliniği Renklendirildi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çocuk Cerrahisi Kliniği, hasta çocukların ve çalışanların motive olması ve hastane içerisinde kendilerini iyi hissetmeleri amacıyla çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatıldı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ebru YEŞİLDAĞ ve Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Zeynem YILDIRIM BALKAN tarafından yürütülen, “Çocuk Cerrahisi Kliniğinin Renklendirilmesinin Anksiyete Düzeyine Etkisi” isimli çalışmanın ikinci aşaması klinik duvarlarının renklendirilmesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında tüm çizimler ve renklendirmeler Tıp Fakültesi ve Hemşirelik Bölümlerinde okuyan gönüllü öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ebru YEŞİLDAĞ “Çalışmamızda, ameliyat olacak çocuklarımızın ağrı ve anksiyete düzeylerini azaltmak, bir nebze olsun hastanede olduklarını unutturarak, hayal güçlerine bir köprü kurmayı hedefledik. Halk arasında “çocukların düzeyine inmek” diye bir tabir vardır. Halbuki bizler, kliniğe girişlerinden itibaren başlayarak, Mickey ve Minnnie’ nin el sallayarak hoş geldin dedikleri, gökkuşağının altından geçerken dilek tuttukları, uçan fil Jumbo ile engelleri aşabilecekleri, Nasrettin Hocanın eşeğine ters binerek, ince esprilerini merak edip güldükleri, denizin içinde balıklarla yüzdükleri, orman çocuğu gibi hayvanlarla dost olup güneşe bakarak mutlu oldukları dünyalarına, hayal güçlerine, düzeylerine erişkinler olarak çıkabilmeyi ümit ediyoruz. Çocuklarımızın kalbine dokunabildiysek asıl hedefimize ulaşabilmişizdir.” dedi. 

Okunma :161
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 926
Dün : 3565
Toplam : 6831303
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet