nazmi-coban-in-8-mart-dunya-emekci-kadinlar-gunu-mesaji

web tasarla

nazmi-coban-in-8-mart-dunya-emekci-kadinlar-gunu-mesaji

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
nazmi-coban-in-8-mart-dunya-emekci-kadinlar-gunu-mesaji

Nazmi Çoban'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

Dünya kadınlarının bir buçuk asırdan uzun süre önce ABD’deki bir yürüyüşle eşit, özgür ve yaşanılır bir hayat talebiyle başlattıkları mücadele, bugün olanca yakıcılığıyla sürüyor.

Maalesef, günümüzde kadın emeğinin tam anlamıyla karşılığını bulmadığı, kadınların baskıya, şiddete ve tacize maruz kaldığı gerçeğiyle karşı karşıyayız…

Bu tabloyu değiştirmek bizlerin, hepimizin elinde... Kadınların hayatın her alanında, her zaman ve her koşulda eşit, özgür ve bağımsız olmasını savunmak ve bu özlemi hayata geçirmek zorundayız.

Kadınların hayatın her alanında eşit, özgür ve bağımsız olduğu bir yaşamı, her gün yeniden oluşturmak için tüm gayretimizle çabalıyoruz. Çünkü bir kentin çağdaşlık göstergesi, kadınların sosyal hayata ve iş gücüne katılımı ile orantılıdır. Bu yüzden, Saray Belediyesi olarak tüm çalışmalarımızda kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesi ile hareket etmeye devam edeceğiz.

Hayatın yükünü omuzlayan kadınların yalnızca bugün değil, yılın her günü, her türlü sorunlarında yanlarında olduğumuzu hatırlatıyorum. Saray Belediye Başkanı olarak, bundan sonra da kadın emeğinin hak ettiği değeri bulması için gerek hayattaki duruşumuzla, gerekse hayata geçirdiğimiz faaliyetlerle takipçisi olacağımızı belirtiyorum.

Bu vesileyle ilçemizde yaşayan tüm kadınlara saygılarımı, sevgilerimi iletiyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum.Nazmi Çoban

Saray Belediye Başkanı

Okunma :276
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 41
Dün : 3196
Toplam : 5301554
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet