namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

web tasarla

namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

NAMIK KEMAL DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ZİYARETİ

 

Süleyman paşa Namık Kemal Derneği genel kurulu yapıldı. Genel kurulda yeni oluşturulan yönetim ilçe Kaymakamı Arslan YURT'a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete yönetim kurulu başkanı Sezai KURT, üyeler Recai GÜLGEN, Hakkı Birinci, Tevfik ALTÜRK ve İhsan ŞENİZ katıldı. Yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçilen Tekirdağ'ımızın yetiştirdiği değerlerden araştırmacı yazar Mehmet SEREZ ise rahatsızlığından dolayı katılamadı. 

Yönetim kurulu başkanı Sezai KURT ziyarette  dernek olarak yaptıkları faaliyetleri anlattı. Namık Kemal'in Türk tarihi ve Tekirdağ için önemini anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen KURT her geçen dönem hizmetlerine yenisini eklemeye çalıştıklarını ekledi. Namık Kemal Evinde Namık Kemal eserlerini okuma günleri başlattıklarını, her yıl tanıtım gazetesi çıkarttıklarını, Namık Kemal kabrini ziyaret için gençlerden oluşan bir grubu Bolyayır'a götürmeyi planladıklarını, Namık Kemal'in torunlarına ulaşarak buraya ilgilerini çekmeye çalışacaklarını söyledi.

Kaymakam YURT ta vatan sevgisi, Türklük bilinç ve şuurunun gelişmesinde Namık Kemal'in fikirlerinin büyük etkisinin olduğunu, Türk milletinin en çok tanıdığı tarihe mal olmuş fikir adamlarının başında Namık Kemal'in geldiğini, zaman ve şartlar değişse de milli bilinç ve şuurun, vatan sevgisi duygusunun asla değişmeyeceğini, bu sebeple derneğin yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyledi.

Okunma :273
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3529
Dün : 3411
Toplam : 5026806
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet