namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

web tasarla

namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
namik-kemal-dernegi-yonetim-kurulu-ziyareti

NAMIK KEMAL DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ZİYARETİ

 

Süleyman paşa Namık Kemal Derneği genel kurulu yapıldı. Genel kurulda yeni oluşturulan yönetim ilçe Kaymakamı Arslan YURT'a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete yönetim kurulu başkanı Sezai KURT, üyeler Recai GÜLGEN, Hakkı Birinci, Tevfik ALTÜRK ve İhsan ŞENİZ katıldı. Yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçilen Tekirdağ'ımızın yetiştirdiği değerlerden araştırmacı yazar Mehmet SEREZ ise rahatsızlığından dolayı katılamadı. 

Yönetim kurulu başkanı Sezai KURT ziyarette  dernek olarak yaptıkları faaliyetleri anlattı. Namık Kemal'in Türk tarihi ve Tekirdağ için önemini anlatmak için yola çıktıklarını söyleyen KURT her geçen dönem hizmetlerine yenisini eklemeye çalıştıklarını ekledi. Namık Kemal Evinde Namık Kemal eserlerini okuma günleri başlattıklarını, her yıl tanıtım gazetesi çıkarttıklarını, Namık Kemal kabrini ziyaret için gençlerden oluşan bir grubu Bolyayır'a götürmeyi planladıklarını, Namık Kemal'in torunlarına ulaşarak buraya ilgilerini çekmeye çalışacaklarını söyledi.

Kaymakam YURT ta vatan sevgisi, Türklük bilinç ve şuurunun gelişmesinde Namık Kemal'in fikirlerinin büyük etkisinin olduğunu, Türk milletinin en çok tanıdığı tarihe mal olmuş fikir adamlarının başında Namık Kemal'in geldiğini, zaman ve şartlar değişse de milli bilinç ve şuurun, vatan sevgisi duygusunun asla değişmeyeceğini, bu sebeple derneğin yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyledi.

Okunma :232
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
YEREL MEDYA DURMA NOKTASINDA
1993 Yılından Buyana Medya sektöründe yer alıp. Son 12 yıldır. Kendi imkânlarımla Gazetemi çıkarmaya çalışıyorum
Recep ÇALI
NEDİR BELEDİYE;
Belediye insanın nefes alışı gibi, işleyen bir organizmadır. En baştan şunu bilelim Belediye=Aile; Belediyecilik ise aile yönetimi, yaşamıdır. Yerel halkıyla, yöneteniyle, çalışanıyla ve günübirlik ya da turistik ziyaret edenleri ile büyük ve dinamik bir ailedir.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2295
Dün : 2374
Toplam : 4652889
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet