MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ RAMAZAN KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ RAMAZAN KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ RAMAZAN KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLADI

Marmara Ereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’nce ücretsiz olarak gerçekleştirilen Ramazan kültür gezilerinin ilki Edirne’ye yapıldı.

8 Mayıs 2019 tarihinden itibaren başlayan kültür gezilerine katılım yoğun.

 Sultan köy Mahallesinden hareket eden gezi otobüsü Marmara Ereğlisi ilçe merkezi ve Yeniçiftlik Mahallesinden, geziye katılacak olan vatandaşları alarak Edirne’ye ulaşıyor.

Geziye katılan vatandaşlar, rehber eşliğinde başta Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Cami olmak üzere Üç şerefeli Camii,  Alipaşa Çarşısı'nı, Sultan 2. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi'ni, Saray içi ve Edirne Balkan Şehitliği'ni ziyaret etme imkanı bulunuyor.

Belediye Başkanı Hikmet Ata, gezilerin büyük ilgi gördüğünü, katılımın yoğun olduğunu belirterek, "Ramazan ayı başladığı günden bu yana 135 vatandaşımız geziye katıldı. Halkımızın isteği doğrultusunda bu tür gezileri sık sık tekrarlayacağız. Etkinlikte yer almak isteyen hemşerilerimiz Marmara Ereğlisi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurabilirler." dedi.

Okunma :113
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1516
Dün : 4735
Toplam : 5947693
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet