marmara-ereglisi-yatirimlari-degerlendirildi

web tasarla

marmara-ereglisi-yatirimlari-degerlendirildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
marmara-ereglisi-yatirimlari-degerlendirildi

Marmara Ereğlisi Yatırımları Değerlendirildi

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmara Ereğlisi ilçesine yapılan yatırım ve projelerin görüşüldüğü yatırım değerlendirme toplantına katıldı.

Marmara Ereğlisi Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan,TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Fatih Ünsal, Mehmet Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan ve Şeref Çetin ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ile Marmaraereğlisi Belediyesi ve TESKİ yetkilileri katıldı.

“TÜM HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “İlçeler ile yapmış olduğumuz toplantıların dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz.  Büyükşehir Belediyesi olarak önümüze koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek istiyoruz. Bu toplantıda Marmaraereğlisi için neler yapmışız, neler yapabiliriz bunları konuşacağız. “dedi.

Toplantıda konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Pınar Gülmez Ağırbaş, “Marmarareğlisi’ndeki sahil ve plajların temizliği düzenli olarak yapılıyor. Yapımı devam eden aktarma istasyonlarımız da devreye girdiğinde sorunlar giderilmiş olacak. Özellikle yazın artan nüfusa hizmet verebilmek amacıyla ilçe belediyemiz ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

“EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ise, “İlçede hayvancılığı ve tarımı geliştirmek için vatandaşlarımıza önemli ölçüde destek ve eğitim verdik. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecektir. Ayrıca buradaki tarla yollarını iyileştirmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdik.” İfadelerini kullandı.

Hacı Aslan’ın ardından konuşmasını yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Deniz Bozdoğan ise, Marmaraereğlisi’nde ilaçlama çalışmalarının düzenli aralıklarla devam ettiğini belirterek “İlçedeki mezarlıkların bakımı devamlı yapılıyor. Önümüzdeki dönemde ilaçlama alanını genişleteceğiz. Hasta nakilleri konusunda da ilçe belediyemiz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

 

“5900 METRE YOL ÇİZGİSİ YAPILDI”

Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral ise Marmaraereğlisi’ne toplan 5900 metre yol çizgisi yapıldığını ve 27 otobüs durağının yerleştirildiğini söyledi. İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan ise Marmaraereğlisi’nin yangın açısından en riskli bölge olduğunu belirterek “Ancak güvenlik üst seviyede olduğu için risk de az. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak ilçenin araç ve ekipmanlarını yeniledik. Bu anlamda ilçe belediyesi ile uyumlu çalışmamız sürüyor.” dedi.

“18 KM YOL YAPILDI”

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener ise Marmaraereğlisi’nde Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği yatırımların zemin iyileştirmelerinin yapıldığı, olası bir deprem anında toplanma yerlerinin belirlendiğini ve bu yerlerin tabelalar ile halka duyurulduğunu belirtti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Şube Müdürü Tevfik Demirbilek ise ilçeye 18 km sati kaplama yol yapıldığını söyledi. Etüt ve Projeler Daire Başkanı Bülent Doğan da ilçe genelinde yürütülen 4 proje olduğunu belirterek 11 İlçeye 11 Okul proje kapsamında yapılan okulun 2 ay sonra bitmesinin öngörüldüğünü bunun yanında temeli atılan otogar, gasilhane ve çöp aktarma istasyonu yapımlarının devam ettiğini söyledi.

“10 YATIRIM TAMAMLANDI”

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise “Marmaraereğlisi’nde TESKİ olarak 10 adet yatırımı tamamladık. 4 yatırımımız ise devam ediyor. Bunun yanında su temizliği konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirdik” dedi. Yatırım değerlendirme  toplantısı verilen bilgilerin ardından Marmaraereğlisi Belediyesi yetkilileri tarafından dile getirilen öneri ve sorular ile son buldu.

Okunma :443
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3708
Dün : 3411
Toplam : 5026985
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet