Marmara Ereğlisi Halk Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmete Açıldı tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

web tasarla

Marmara Ereğlisi Halk Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmete Açıldı tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Marmara Ereğlisi Halk Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmete Açıldı

Halk sağlığı adına yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Marmara Ereğlisi Belediyesi, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanlığına ait, eski belediye hizmet binasını 10 yıl süre ile bedelsiz olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis etti. Hasta olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına eksikleri giderilen binanın tüm gereksinimleri Marmara Ereğlisi Belediyesi tarafından karşılandı.

Marmara Ereğlisi Belediyesi eski belediye hizmet binasını, ilçemizde ön sağlık hizmetlerini güçlendirmek, verilen sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmak ve acil vakaya ulaşım süresini kısaltmak için, uygun şartlarda kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen bina vatandaşların hizmetine açıldı.

Yaklaşık 40 yıl boyunca Marmara Ereğlisi Belediyesi hizmet binası olarak kullanılan bina, bakımı ve onarımı tamamlandıktan sonra, birinci kat Aile Sağlığı Merkezi, ikinci katı da Toplum Sağlığı Merkezi olmak üzere hizmet vermeye hazır hale getirildi. Tüm tadilatları Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından yapılan bina, hasta olan vatandaşların konforu düşünülerek ihtiyaç duyacakları her şey tamamlanarak hizmete açıldı.

Vatandaşların kolaylıkla ulaşım sağladığı bina, merkezi bir konumda olması ve tüm eksiklerinin belediye tarafından giderilip halkın hizmetine sunulması vatandaşlar tarafından teşekkür ile karşılandı.

‘’Hasta Vatandaşlarımızın İhtiyaç Duyacağı Her şeyi Düşündük ’’

Konuyla ilgili açıklama yapan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ Aile hekimlerimizin, vatandaşlarımıza yakın olması için belediye olarak yer tahsisi sağlamak bizleri çok mutlu etti. Binamızın gerekli tüm bakım ve onarım çalışmalarını tamamladık, ayrıca binamızın içerisine engelli asansörü ve engelli tuvaleti de ilave ettik. Hastalarımızın konforunu en üst seviyeye çıkarmak için belediye olarak elimizden gelen tüm imkanları sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Halkımıza, hayırlı uğurlu olsun.’’ ifadelerini kullandı.

Okunma :104
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3257
Dün : 3823
Toplam : 7010637
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet