Marmara Ereğlisi’nde Cumhuriyet Bayramı ve Fener Alayı Coşkusuyla kutlandı –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Marmara Ereğlisi’nde Cumhuriyet Bayramı ve Fener Alayı Coşkusuyla kutlandı –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Marmara Ereğlisi’nde Cumhuriyet Bayramı ve Fener Alayı Coşkusuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96. Yıl kutlamaları Marmara Ereğlisi’nde büyük coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı coşkusu Marmara Ereğlisi Sahil tören alanında yapılan kutlama etkinlikleriyle başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda, ilk olarak; Marmara Ereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi.29 Ekim şiirlerinin okunmasıyla devam eden kutlama programında, okulların hazırladığı halk oyunları ve spor gösterileri sunuldu.

Törene; Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın yanı sıra, ilçe Kaymakamı Sıdkı Zehin, Garnizon Komutanı Per. Albay Bayram Ölçücüoğlu, ilçe Emniyet Müdürü Ayhan Atabek, İlçe Jandarma komutanı Oğuz Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sinem Özüpek ve Muharrem Şen, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Yürüyüşü ile Coşku İkiye Katlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını ise bu yıl Marmara Ereğlisi’ndeki “Cumhuriyet Yürüyüşü” oluşturdu. Binlerce vatandaş, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim akşamı Marmaraereğlisi’nde buluştu. Cumhuriyet yürüyüşü, Gençlik Merkezi önünden saat 19.00’da başladı. Marmaraereğlililer, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Marmaraereğlili hemşerilerine Cumhuriyet Yürüyüşü boyunca eşlik eden Belediye Başkanı Hikmet Ata, Cumhuriyet Meydanı’na gelindiğinde günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

‘’Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.’’

Başkan Ata; konuşmasında ‘’19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz M. Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıklarla başlattığı milli mücadele, Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmış, 29 Ekim 1923 tarihinde de cumhuriyetin ilanıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bu vesileyle tüm halkımızın cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Böyle bir günün akşamında Cumhuriyet Bayramı’mızı, Fener alayıyla taçlandırdık. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Okunma :98
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3874
Dün : 4595
Toplam : 6401111
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet