tekirdağ haberleri - tekirdağ kent haber - tekirdağ haber oku - güncel tekirdağ haberleri

web tasarla

tekirdağ haberleri - tekirdağ kent haber - tekirdağ haber oku - güncel tekirdağ haberleri

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Köşe Yazarlarımız

22 YIL ARADAN SONRA MAHRAMLI “SİYASETTE MAHRAMLI FAKTÖRÜ”

Muhtar MAHRAMLI

Doğum yeri :Tekirdağ

Doğum tarihi:1950

Eğitim: Marmara üniversitesi kamu yönetimi mezunu

 1991 yılında DYP  millet vekili Parlamentoya girdi. Parlamento da içişleri, sanayi ticaret komisyonu ve milli savunma komisyonlarında başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerini yapmış.

Evli olup halen demokrat parti genel başkan yardımcısı olarak görev yapmakta.

Tekirdağ siyasetinin efsane isimlerinden biri olan Muhtar Mahramlı ,22 Yıl aradan sonra Tekirdağ’dan İyi Parti saflarında siyasete yeniden dönüş yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti, Saadet Partisi (SP) ve Demokrat Parti'nin (DP) ittifakı' ile Siyasete İyi Parti saflarından İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Aday olarak Gösterilen Tecrübeli Politikacı Muhtar Mahramlı ,Eminim ki,Bir çok siyasi partiler tarafından geri Dönüşü  Kendini sevenleri Tarafından olumlu karşılanırken, diğer Taraftan Diğer Partilerde Çekingenliklerde Başladı. Özellikle, Demokrat Partiden Kayan Oyları Toparlar mı yada sağa sol siyasete kayan oylar, kararsızlar ,Parti sıralamayı Beğenmeyip Kızan seçmenlerin oyların alabilir mi ! gibi söylemler Seçimlere 1 aydan az bir süre kalmasına rağmen Ciddi Ciddi konuşulmaya Başlandı. Bakalım Mahramlı Faktörü İyi Parti sandığa nasıl Yansıyacaktır. Ama şuna tahmin ediyorum. Sağ ve soldan Oy kapacaktır. Mahramlı Faktörü sandığa olumlu yansırsa Milletvekilli Dağılımları farklı olur diyorum.

CHP’DE 2.SIRA ADAYI İLHAMİ ÖZCAN AYGUN FAKTÖRÜ

Edirne’ye bağlı Havsa İlçesi’nde 1969 yılında doğan İlhami Özcan Aygun, 1991 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans yapan Aygun, Ziraat Yüksek Mühendisi unvanını alarak halen doktora yapıyor. Bir süre Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Birliği başkanlığında bulunan Aygun, 1995 yılında CHP’ye üye olarak birçok kademesinde görev aldı. 2004 Yerel Seçimlerinde Tekirdağ Belediye Başkan Adaylığında bulundu. Aygun evli ve 2 çocuk babası

2018 Genel Seçimleri CHP 27. Dönem milletvekili adayıdır.

İlhami Özcn AYGUN’un 2.sırada aday Gösterilmesi  Tekirdağ Siyaset ve kulislerinde Konuşuldu. Hatta iyice kendisi Halk ve Partililer Tarafından Kabul Gördü. Halkın için den gelen ve Herkes Tarafından sevilen Aygun Sandığa Nasıl yansıcada Merak ediliyor . CHP ‘de listelerde Sürpriz yaşanması Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan Aday Gösterilmemesi ve Emre Köprülünün 4.sıradan Aday gösterilmesi Partililer ve Tekirdağ Halkı Tarafından çok konuşuldu. Özellikle Tek Başına oy Potonsiyele sahip Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın nasıl Bir yol alacağına da Halk Merak ediyor.CHP siyasetinde önemli Bir etkisi ve Faktörü  var seçimden sonra görücez.  

AK PARTİ LİSTELERİNDE Prof. Dr. Mustafa Şentop

6 Ağustos 1968'de Tekirdağ'da doğdu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yaptı.

1993 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2002'de doktor, 2005'te doçent, 2011'de profesör oldu. Marmara Üniversitesi dışında birçok üniversitede lisans ve lisans üstü seviyesinde dersler verdi. Marmara Üniversitesinde çeşitli idari görevlerde bulundu. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dergilerde yazarlık, yöneticilik ve editörlük; akademik dergilerde yayın kurulu üyeliği, editörlük ve hakemlik yaptı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin (ESAM) İstanbul Başkanlığı görevini yürüttü. 4. ve 5. Olağan Kongrelerde AK PARTİ MKYK Üyeliğine seçildi ve 2012-2015 yılları arasında Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24., 25. ve 26. Dönemlerde İstanbul Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği yaptı. Anayasa Uzlaşma Komisyonunda AK PARTİ'yi temsilen görev aldı. 30 Kasım 2015 tarihinden itibaren T.B.M.M. Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Şentop, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Evet Ak parti de en Büyük sürpriz hem üyelerde hem de Tekirdağlılar arasında yaşanırken en önemlisi 1.sıradan gelmesi Tekirdağ Halkı Tarafından sandığa nasıl yansıyacak merakla Bekleniyor. Çünkü Uzun Bir aradan sonra Memleketi Tekirdağ ’ya Dönmesi ve Memleketinde aday gösterilmesi ve siyaset yarışın da Büyük Bir Medeni cesaret Kendisi Tebrik ediyorum şahsım adına zor yarış Tekirdağ   kendisine ne kadar Bağrına Basacak Merak ediliyor. Kendisi Tanıdım Kadarıyla Tekirdağ’ın sorunlarına vakıf  ve ilgilenmeye çalıştı. Âmâ işte siyaset en son kararı Halkımız verecektir.

Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM KAMU OYUNA AÇIKLA AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHRİN YATIRIMINDA ENGELLEDİKLERİ KONULARI
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1741
Dün : 3160
Toplam : 4424916
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet