katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

web tasarla

katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

Katlı Otopark Alanındaki Ağaçlar 19. Fırka Anıtı ve Parkı’na Nakledildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmalarının başlatılabilmesi amacıyla 7 adet ağaç, iş makineleri ile toprağı ile birlikte sökülerek Hürriyet Mahallesi’nde bulunan 9. Fırka Anıtı ve Parkı’na nakledildi.

1984 yılından 2014 yılına kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan ve Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen eski binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkıldı. Binanın bulunduğu alanda kent merkezinde yaşanan park alanı yetersizliğini gidermek amacıyla katlı yer altı otoparkı açılacak ve üst kısmı Tekirdağ’a yakışır, kent estetiği ile uyumlu, modern bir park ve meydan olarak düzenlenecek.

Katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmaları başlatılmadan önce ağaçlara ve çevreye zarar verilmemesi amacıyla her türlü önlem alındı. Proje hayata geçirildiğinde Tekirdağ, modern ve estetik bir meydan ve katlı yer altı otoparkına kavuşmuş olacak.

Okunma :213
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 227
Dün : 3196
Toplam : 5301740
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet