katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

web tasarla

katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
katli-otopark-alanindaki-agaclar-19--firka-aniti-ve-parki---na-nakledildi

Katlı Otopark Alanındaki Ağaçlar 19. Fırka Anıtı ve Parkı’na Nakledildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmalarının başlatılabilmesi amacıyla 7 adet ağaç, iş makineleri ile toprağı ile birlikte sökülerek Hürriyet Mahallesi’nde bulunan 9. Fırka Anıtı ve Parkı’na nakledildi.

1984 yılından 2014 yılına kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan ve Tekirdağ’ın büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen eski binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkıldı. Binanın bulunduğu alanda kent merkezinde yaşanan park alanı yetersizliğini gidermek amacıyla katlı yer altı otoparkı açılacak ve üst kısmı Tekirdağ’a yakışır, kent estetiği ile uyumlu, modern bir park ve meydan olarak düzenlenecek.

Katlı yer altı otoparkının inşaat çalışmaları başlatılmadan önce ağaçlara ve çevreye zarar verilmemesi amacıyla her türlü önlem alındı. Proje hayata geçirildiğinde Tekirdağ, modern ve estetik bir meydan ve katlı yer altı otoparkına kavuşmuş olacak.

Okunma :158
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2698
Dün : 5383
Toplam : 4890735
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet