iskur-istihdam-otobusu-10-kasim---da-tekirdag---da

web tasarla

iskur-istihdam-otobusu-10-kasim---da-tekirdag---da

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
iskur-istihdam-otobusu-10-kasim---da-tekirdag---da

İŞKUR İSTİHDAM OTOBÜSÜ 10 KASIM’DA TEKİRDAĞ’DA


İŞKUR İstihdam otobüsü 10 Kasım Cuma günü Tekirdağ’a geliyor. Öğleden önce Namık Kemal Üniversitesi Kampüsünde öğrencilerilere hizmet verecek olan otobüs öğleden sonra Tuğlalı Park’ın önünde stant kurarak vatandaşları bilgilendirecek.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün Gezici İŞKUR Otobüsü, Tekirdağ’a gelerek stant açacak. İş arayanları bilgilendirecek olan otobüs ile ilgili bilgiler veren Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar ESEN, "Gezici otobüsle İş ve Meslek danışmanlarımız; öğleden önce saat:11:00’e kadar Namık Kemal Üniversitesi kampüsünde öğrencilerimize, saat 11:00’den 15:00’e kadar Tuğlalı Park’ın önünde vatandaşlarımıza İŞKUR'un faaliyetleri ve Tekirdağ işgücü piyasası konusunda bilgilendirmede bulunacaklar” dedi. 

Üniversitede okuyan öğrencilere bölümleri ile ilgili istihdam olanakları ve Tekirdağ’daki güçlü sektörler ve talep edilen meslekler hakkında bilgi verileceğini bildiren Esen; Tekirdağ’da şuan 743 farklı talep ve toplam 5012 açık işimiz var. Bu talepleri karşılamak için iş arayanlarımızın ayağına giderek İstihdam Otobüsü ile iş arayanların İŞKUR kayıtlarının yapılarak açık işlere yönlendirileceğini belirtti.

İşsizlik ve yeterince istidam yaratamama hem ekonomik hem de sosyo-psikolojik sorunları ve huzursuzlukları da beraberinde getirebilme potansiyeli olan çok ciddi bir sorun olduğunu söyleyen Esen: "Tekirdağ'daistihdamın artırılması için büyük bir gayretle seferberlik halindeyiz. Bu alanda başarılı olduğumuza da inanıyorum. Ancak bizim için yeterli değil ve daha iyisi için el birliğiyle gayretlerimiz artarak devam edecek. Bu anlamda İŞKUR istihdam otobüsü ile hizmetlerimizi iş arayan ve öğrencilerimizin ayaklarına götürüyoruz. Tekirdağ’ın bu fırsatı çok iyi değerlendireceğine inanıyor ve herkesi bu hizmetlerimizden yararlanmaya davet ediyorum"  dedi.

Okunma :302
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
YEREL MEDYA DURMA NOKTASINDA
1993 Yılından Buyana Medya sektöründe yer alıp. Son 12 yıldır. Kendi imkânlarımla Gazetemi çıkarmaya çalışıyorum
Recep ÇALI
NEDİR BELEDİYE;
Belediye insanın nefes alışı gibi, işleyen bir organizmadır. En baştan şunu bilelim Belediye=Aile; Belediyecilik ise aile yönetimi, yaşamıdır. Yerel halkıyla, yöneteniyle, çalışanıyla ve günübirlik ya da turistik ziyaret edenleri ile büyük ve dinamik bir ailedir.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2276
Dün : 2374
Toplam : 4652870
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet