ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

web tasarla

ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

İlimizde Okuma -Yazma Seferberliği Başladı

Vali Mehmet Ceylan, Murat Hüdavendigar İlkokulunda başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kursunu ziyaret ederek kursiyerlere başarılar diledi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında İlimiz genelinde 222’si kadın olmak üzere toplam bin 569 kişi ‘Okuma Yazma’ kurslarına başladı.


Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan, okuryazar vatandaşımız kalmayana kadar çalışmalarını devam ettireceğini dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımızca bir okuryazarlık seferberliği başlatıldı. Bu seferberlik çerçevesinde bizlerde ilimizde bu konuda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütmeye başladık ve dün itibari ile ilimizdeki bütün ilçelerimizde Halk Eğitim Merkezlerimiz vasıtası ile kurslarımız açıldı ve kurslarımızda okuryazarlıkla ilgili olarak okuryazarlık bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu çerçevede birinci ve ikinci kademe şeklinde birinci kademede hiç okuma bilmeyen vatandaşlarımız ikinci kademede ise okuma yazma bilip ilkokul diploması alabilmesi amacı ile kurslarımızı sürdürüyoruz. Toplam bu kurslarımızda 120 saatlik kurs dışında bundan sonra 80 saatlik hızlandırılmış okuryazarlık kursları planlanacak ve il genelinde okuryazar bilmeyen hiç kimse kalmayana kadar da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz şu an itibari ile 3 bin 544 kişiye ulaşıldı. Bu 3 bin 544 kişinin şu an bin 569 vatandaşımız kurslara başlamış durumda bunları daha da arttırarak tespiti yapılan bütün vatandaşlarımızı kurslarımızda okuma yazma öğretmek için gayret sarf ediyoruz. Bu konuda Tekirdağ gerçekten Türkiye ortalamalarının üzerinde bir rakamda ve bunu daha da hızlı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte başarmayı hedefliyoruz ”dedi.

 

 Programa Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan katıldı.

 

Okunma :284
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
HAK, HAKLI ve DİREKSİYON!
Gündem her zaman ki gibi çok hızlı değişiyor. Son zamanlarda gün boyu tartışabildiğimiz bir konu hiç olmadı. Söyleşilerimizin orta yerine, neredeyse her saat başı yeni bir tartışma konusu düştü. Bütün bu gündem yoğunluğuna rağmen birçok olayın konuşma/tartışma ortamında bir sonuca ulaşmasa da konuşulur olma, gündemde kalma süresi her geçen dakika kısaldı. Hızla gündemimizden düştü.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3697
Dün : 3411
Toplam : 5026974
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet