ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

web tasarla

ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ilimizde-okuma--yazma-seferberligi-basladi

İlimizde Okuma -Yazma Seferberliği Başladı

Vali Mehmet Ceylan, Murat Hüdavendigar İlkokulunda başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kursunu ziyaret ederek kursiyerlere başarılar diledi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında İlimiz genelinde 222’si kadın olmak üzere toplam bin 569 kişi ‘Okuma Yazma’ kurslarına başladı.


Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan, okuryazar vatandaşımız kalmayana kadar çalışmalarını devam ettireceğini dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığımızca bir okuryazarlık seferberliği başlatıldı. Bu seferberlik çerçevesinde bizlerde ilimizde bu konuda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütmeye başladık ve dün itibari ile ilimizdeki bütün ilçelerimizde Halk Eğitim Merkezlerimiz vasıtası ile kurslarımız açıldı ve kurslarımızda okuryazarlıkla ilgili olarak okuryazarlık bilmeyen vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu çerçevede birinci ve ikinci kademe şeklinde birinci kademede hiç okuma bilmeyen vatandaşlarımız ikinci kademede ise okuma yazma bilip ilkokul diploması alabilmesi amacı ile kurslarımızı sürdürüyoruz. Toplam bu kurslarımızda 120 saatlik kurs dışında bundan sonra 80 saatlik hızlandırılmış okuryazarlık kursları planlanacak ve il genelinde okuryazar bilmeyen hiç kimse kalmayana kadar da bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz şu an itibari ile 3 bin 544 kişiye ulaşıldı. Bu 3 bin 544 kişinin şu an bin 569 vatandaşımız kurslara başlamış durumda bunları daha da arttırarak tespiti yapılan bütün vatandaşlarımızı kurslarımızda okuma yazma öğretmek için gayret sarf ediyoruz. Bu konuda Tekirdağ gerçekten Türkiye ortalamalarının üzerinde bir rakamda ve bunu daha da hızlı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte başarmayı hedefliyoruz ”dedi.

 

 Programa Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan katıldı.

 

Okunma :231
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
YEREL MEDYA DURMA NOKTASINDA
1993 Yılından Buyana Medya sektöründe yer alıp. Son 12 yıldır. Kendi imkânlarımla Gazetemi çıkarmaya çalışıyorum
Recep ÇALI
NEDİR BELEDİYE;
Belediye insanın nefes alışı gibi, işleyen bir organizmadır. En baştan şunu bilelim Belediye=Aile; Belediyecilik ise aile yönetimi, yaşamıdır. Yerel halkıyla, yöneteniyle, çalışanıyla ve günübirlik ya da turistik ziyaret edenleri ile büyük ve dinamik bir ailedir.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2679
Dün : 2374
Toplam : 4653273
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet