GÜREŞLER GERİ DÖNDÜ-tekiraghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

GÜREŞLER GERİ DÖNDÜ-tekiraghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
GÜREŞLER GERİ DÖNDÜ

Tekirdağ’da bu yıl 55’ncisi düzenlenecek Geleneksel Kiraz Festivali’nin bütçesi 1.200.000 TL. olarak belirlendi. Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nde görüşülen festival gündemi kapsamında, düzenlenecek yarışmalarda dereceye gireceklere verilecek ödüller de belli oldu. Ayrıca uzun süredir festival kapsamında yapılmayan Hüseyin Pehlivan güreşleri ise yeniden yapılacak.

 

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısının 2. oturumu bugün gerçekleşti.
Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 1. oturumda Kültür ve Plan Bütçe Komisyonlarına havale edilen raporlar görüşüldü.

 

6-7-8-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek festivalin bütçesi, 1 milyon 200 bin TL olarak belirlendi. Festival kapsamında düzenlenecek “En İyi Kiraz Yarışması”nda dereceye giren, 1.’ye Cumhuriyet Altını, 2.’ye Yarım Altın, 3.’ye Çeyrek altın, “Kiraz Güzeli” yarışmasında dereceye giren, 1.’ye 10.000 TL, 2.’ye Cumhuriyet Altını, 3.’ye Yarım Altın, lise son sınıflar arası düzenlenecek “Kompozisyon Yarışması”nda 1.’ye 5000 TL, 2.’ye 2500 TL, 3.’ye 1500 TL para ödülünün verilmesinin kararlaştırıldığı toplantıda meclis, Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri etkinliği için de, festival bütçesinden 70.000 TL ödenek ayrılması talebini, oy birliğiyle kabul etti.
Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Haziran ayı olağan toplantısını 10 Haziran Pazartesi günü saat 10:00’da gerçekleştirecek.

  

Kaynak: Gazete Adalet

Okunma :96
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1630
Dün : 4735
Toplam : 5947807
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet