Güngör: “Süleymanpaşa’yı 24 saat canlı bir şehir haline dönüştüreceğiz” –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Güngör: “Süleymanpaşa’yı 24 saat canlı bir şehir haline dönüştüreceğiz” –tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Güngör: “Süleymanpaşa’yı 24 saat canlı bir şehir haline dönüştüreceğiz”

Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Süleymanpaşa’yı 24 saat canlı bir şehir haline dönüştürmeyi hedeflediklerini bildirdi. Ağustos ayında yapılan kongrenin ardından konsey başkanlığına seçilen Güngör, yayınladığı mesajda Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin proje ve hedeflerini aktardı. 


   Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin yeni yönetimi, çalışmalarına başladı.
   Başkan Beste Emre Güngör, Süleymanpaşa’nın dayanışma kurulu misyonunu üstlenen konseyin, yerel demokrasinin temel dinamiklerini, Süleymanpaşa’nın gelecek vizyonu için işler hale getireceklerini söyledi.
    Süleymanpaşa Kent Konseyi olarak, şehrin ertelenmiş ihtiyaçları, görmezden gelinen eksiklikleri ve halkın sorunlarının çözümünde aktif rol alacaklarının altını çizen Güngör, büyük bir şevk ve gayretle çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

“GÖRÜLMEYENLERE GÖZ, DUYULMAYAN SESLERE KULAK OLACAĞIZ”
   Başkan Güngör, Kent Konseyi’nin politik ideolojiye sahip bir topluluk olmadığının altını çizerek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Süleymanpaşa Kent Konseyi, ilçemizin dayanışma kurulu misyonunu üstlenmiş, şehrimizin gelişimi ve kalkınması yönünde atılacak adımların öncüsü ve takipçisi olacak bir oluşumdur. Meşrebine, mezhebine, siyasi görüşüne bakılmaksızın tüm vatandaşlarımıza kapımız açık. Yerel demokrasinin temel dinamiklerini, doyduğumuz şehrin hikâyesi için işler hale getirmeliyiz. Göremediğimiz yerlere göz, duymadığımız seslere kulak olacağız. Hizmet alanlarında oluşması muhtemel aksaklıkları tespit ve tayin ederek çözüme kavuşturulması yönünde çalışmalar yürüteceğiz. Her yaştan, her kesimden tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Bir ağacın dalları gibi tek bir gövdede buluşmak için buradayız. Süleymanpaşa’ya 24 saat yaşayan, canlı bir şehir kimliği kazandırmak hedefiyle durmaksızın çalışacağız.”

YÜKSEL: “KONSEY, SÜLEYMANPAŞA’DA ORTAK AKLI TEMSİL EDECEK”
   Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de, 27 Ağustos’ta yapılan kongreyle göreve seçilen Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör ile ekibini tebrik ederek, yeni dönemin Güngör’ün şahsında konsey yönetimine ve Süleymanpaşa’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.
   Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin, şehrin gelişimi ve gelecek vizyonu hedeflerine ulaşması noktasında önemli bir misyon üstlendiğine dikkat çeken Başkan Yüksel, konseyin görev ve sorumlulukları kapsamında yürüteceği tüm çalışmalara destek vereceklerini belirtti.
   Belediye olarak konseyin tespit ve değerlendirmelerinin, proje ve hizmetlerin planlamasına ışık tutacağını ifade eden Yüksel, “Kent Konseyi, Süleymanpaşa’nın vicdanını, ferasetini ve ortak aklını temsil edecek bir yapı olarak, yeni dönemde Süleymapaşa’nın en önemli sivil dayanışma kurulu olacaktır. Yerel demokrasinin güçlü bir parçası olarak Kent Konseyi’nin, istişare merkezli, ortak akıl mekanizması görevi göreceğine inanıyorum. Üst düzey bir katılımla Süleymanpaşa’nın vicdanı olacak birlikteliğin tesis edildiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU HANGİ İSİMLERDEN OLUŞUYOR?
   Beste Emre Güngör’ün başkanlığında teşekkül eden Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin Kadın Meclisine Nazan Ürkmez, Gençlik Meclisine Ufuk Aygün, Engelli Meclisine ise Ahmet Murat Sarılarlı başkanlık ediyor.
   Kent Konseyinin Yürütme Kurulu Hidayet Dinçer Avcı, Nesibe Ünal,Nazan Ürkmez, Fahrettin Bayar, İdris Yatman, Ali Rıza Eti,Mustafa Vanlı, Recep Tezel ve Zafer Soykırlı isimlerinden oluşuyor.
   Konseyin yedek yürütme kurulu üyeleri ise İlker Demirtaş, Hüseyin Öztekin, Hüseyin Ülker, Nihat Paksoy, Suzan Suyer,Selçuk Özmen, Özkan Öğütür, Kenan Akagündüz ve Hakan Cömertler.

Okunma :149
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1003
Dün : 3565
Toplam : 6831380
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet