web tasarla

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!

 Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.

İnsanoğlu her zaman güzeli sevmiş, güzele, güzel olana âşık olmuş, güzeli aramıştır. Yani güzele hastayızdır. Bu konuda sanırım çoğunluğumuz hem fikiriz. Ben bu konuda aklımızın bir köşesinde farklı bir sayfa açmak istiyorum.

Güzel nedir?                                              

Bu soruyu kendimize sorup cevaplamak ne kadar kolay değil mi? Bir o kadarda zordur inanın. Çünkü bazılarımıza göre uzak olup elimizin altında bulunmayan, bazılarımıza göre ise zorluklarla elde edilen güzeldir. Bu şekilde düşünenlerin çoğu da mutlu olmak için gelecek bir yarını bekler. Onlar hep yarını beklerken ve uzaklara bakarken akıp giden zamanı, zaman içinde yitip giden bir yaşamı kaçırırlar. Yanıldıkları noktada budur, bence.

Bazılarımızsa güzeli uzak veya yakın, elinin altında ya da değil ama mutlaka yanı başında, hayatın içinde arar. İşte doğru olan budur. “Aşk çeşmesini” aramak yerine, yüreklerde ki sevgi selini hissetmektir doğrusu.

İnanıyorsunuz biliyorum gül güzel bir çiçektir. Diğer çiçekler gibi ve hatta diğerlerinin çoğundan daha güzeldir. Ama sakın unutmayın hayat mükemmeli bekleyecek kadar uzun değil. Sadece ayrıcalıklı güzeli değil tüm güzellikleri fark etmek gerek. Bazen basıp gittiğimiz sokakların kenarındaki kır çiçeklerini görmeliyiz. Bazense bir evin balkonundan sokağa atlamak istermişçesine sarkan, ya da asfalt yolların ve etrafındaki taş yığınlarının ayıbını hafifletmek adına kendini göstermeye çalışan saksı çiçeklerini unutmamalı.

Bunların çoğunda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum ama en önemlisini, kendimizi, insanı ve hayatı hatırlamak gerek.

Güzel olan insandır. Güzel olan hayattır, yaşamaktır.

Öyleyse asla unutmayalım ki!

Gül çok güzel bir çiçek. Kır çiçekleri de! Ama bir insanın gözlerindeki gülüş, tüm çiçeklerden güzeldir.

Her zaman yüreğinizde sevgi ve gözlerinizde gülümseme ile kalın.

Recep ÇALI-İnşaat Mühendisi

 

 

 

 

 

 

Okunma :670
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1935
Dün : 3696
Toplam : 5793431
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet