GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

web tasarla

GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR tekirdaghaberleri-www.tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR

GÖNÜLLÜ GENÇLER SOKAK HAYVANLARI İÇİN ARTIK YEMEK TOPLUYOR

Tekirdağ'da gönüllü gençler Namık Kemal Üniversitesi Yemekhanesinde artan yemekleri toplayarakhayvan barınaklarına ulaştırıyor.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde bir grup genç Üniversite yemekhanesinde artık kalan yemekleri toplayarak, hayvan barınaklarına ulaşması için çalışma başlattı.

YEMEKHANE'DEN ARTAN YEMEKLERİ AYIRIYORLAR
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi AK Gençlik tarafından başlatılan çalışma ile yemekhaneden arta kalan yemekleri, kimsesiz hayvanlara ulaştırılması hedefleniyor.

UniAK Tekirdağ tarafından yapılan açıklamada;
"Gönüllü olarak Namık Kemal Üniversitesi Yemekhanesinde öğlen ve akşam yemeklerinden kalan yemek artıklarını ayrıştırıp hayvan barınağına göndermeye çalışıyoruz. 

Bunun alışkanlık haline gelebilmesi için haftanın belirli günlerinde atık kutularının başında durup yönlendirme yapacağız.

Üniversitemizin diğer toplulukları ile iş birliği halinde gerçekleştirdiğimiz bu proje ile bir yandan kimsesiz hayvanların karnını doyurmasında katkımız olurken bir yandan da artan yemeklerin çöpe gidip israf olmasına engel olmaya çalışıyoruz.Destek veren herkese çok teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

Okunma :83
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3021
Dün : 3516
Toplam : 6818944
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet