genel-mudur-basa-teski---nin-hayrabolu-yatirimlarini-inceledi

web tasarla

genel-mudur-basa-teski---nin-hayrabolu-yatirimlarini-inceledi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
genel-mudur-basa-teski---nin-hayrabolu-yatirimlarini-inceledi

GENEL MÜDÜR BAŞA TESKİ’NİN HAYRABOLU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, TESKİ’nin Hayrabolu ilçesinde devam eden yatırımlarını inceledi.

Şalgamlı ve Çerkez müsellim Mahallelerine Atıksu Arıtma Tesisi

Büyükşehir yasası ile beldeden mahalleye dönüşen Şalgamlı ve Çerkez Müsellim Mahallelerinde, büyükşehir olunmadan önceki dönemlerin ilgili belediyeleri tarafından inşaatına başlanmış, fakat yarım kalmış olan atıksu arıtma tesisleri şu anda TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanmaktadır. TESKİ tarafından yeniden projelendirilerek inşaat, mekanik ve elektrik imalatları yapılmaktadır. Yatırım kapsamında her iki mahallenin atıksu arıtma tesisinin inşaat işleri tamamlanmış olup, mekanik ve elektrik işleri devam etmektedir. Nüfusu yüksek olan bu mahallelerinin yıllardır yarım kalan atıksu arıtma tesisleri, TESKİ tarafından tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulmaktadır.

Tatarlı Mahallesine Yeni İçme Suyu Deposu

Genel Müdür Başa, Hayrabolu İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatı işi kapsamında Tatarlı Mahallesinde devam eden içme suyu deposu çalışmalarını inceledi. 20 tonluk olan eski deponun ihtiyacı karşılamadığı ve onun yerine yeni yapılan 100 tonluk depo inşaatında sona gelindiğinin bilgisi alındı. Böylece su sorunu yaşayan Tatarlı Mahallesinin su probleminin çözülmüş olduğu ifade edildi.

Susuzmüsellim Mahallesine Yeni İçme Suyu Kuyusu

Genel Müdür Başa, daha sonra Susuzmüsellim Mahallesinde yaptığı incelemelerde, mahalleye su temin eden 50 yıllık su kuyusunun ömrünü tamamlamasından dolayı, yerine yeni açılan su kuyusunu inceledi. Yeni su kuyusunun uzun yıllar boyunca Susuzmüsellim Mahallesinin su ihtiyacını karşılayacağı bilgisi verildi.

İncelemelerinin ardından konuşan Genel Müdür Başa, “TESKİ olarak çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Hayrabolu ilçe merkezinin altyapı sorunlarını çözdük. Şimdi de kırsal mahallelerimizin altyapı sorunlarını çözüyoruz. Yaptığımız su ve atıksu altyapı çalışmaları ile halkımıza sağlam bir gelecek inşa ediyoruz.”dedi.

Okunma :381
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2674
Dün : 5383
Toplam : 4890711
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet