ev-hanimlarindan-cini-kursuna-yogun-ilgi

web tasarla

ev-hanimlarindan-cini-kursuna-yogun-ilgi

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ev-hanimlarindan-cini-kursuna-yogun-ilgi

Ev hanımlarından çini kursuna yoğun ilgi

Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde açılan sır altı çini uygulama kursuyla ev hanımları çiniye renklerle hayat verirken aile bütçelerine de katkıda bulunuyorlar. 

Ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdiği sır altı çini uygulama kursuna katılanlar ilk önce desen dersi alarak basit motiflerden daha kompleks motiflere doğru çalışmalarını sürdürüyorlar.

AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLIYORLAR

Marmara Ereğlisi Belediyesi eğitmeni Yazgül Tunç tarafından verilen kursta çini çalışmalarını oluşturan ev hanımları ürettikleri eserleri satarak aile bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar.

Marmara Ereğlisi Belediyesi Gençlik Merkezi’nde her yaştan kursiyere yönelik kurs bulunduğunu aktaran Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Gençlik Merkezimizde gençlere yönelik açtığımız kursların yanı sıra ev hanımlarına yönelik kurslarımız da bulunuyor. Bunların başında sır altı çini uygulama kursumuz gelmekte. Kursumuzda çiniye renklerle ve motiflerle hayat veren ev hanımları ürettikleri eserleri satarak aile bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar. “dedi.

Vali Ceylan’dan Marmara Ereğlisi Belediye spor bayan basketbol takımına tebrik

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Marmara Ereğlisi Belediye spor bayan basketbol takımını tebrik etti.

Marmara Bölge Şampiyonası’nda gruptan namağlup lider çıkarak Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanan Marmara Ereğlisi Belediye spor U14 ve U13 takımı olan Süleyman Turgut Kıralı Ortaokulu bayan basketbol takımı oyuncularını okullarında ziyaret eden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, öğrencileri tebrik ederek finale kalma sözü aldı.

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ile birlikte Marmara Ereğlisi Süleyman Turgut Kırali İlkokulu’nu ziyaret etti. 23-26 Mart’ta yapılacak Türkiye yarı finallerinde Tekirdağ’ı temsil edecek takıma başarılar dileyen Vali Ceylan, daha sonra sınıfları gezdi.

Vali Ceylan’a Marmara Ereğlisi Belediye Başkan Vekili Doğan Özman ve Başkan Yardımcısı İrfan Tütün de eşlik etti. Vali Ceylan ziyaret sonrası Tekirdağ Müze Müdürü Önder Öztürk’ten Marmara Ereğlisi Perinthos Bazilikası hakkında bilgi aldı.

Okunma :82
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
MEHMET ŞEN
ALBAYRAKTA METAL YORGUNUMU ACABA?
Tekirdağ Osmanlı dönemine kadar Rodosto olarak adlandırılmıştır. Osmanlı döneminde, Rodoscuk’a dönüştürülen ilin adı, Cumhuriyet döneminde, 13 Ekim 1927 tarihinde il olarak Tekirdağ adını almıştır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2211
Dün : 4173
Toplam : 3922927
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    |   info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Trakya Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım