ergeneli-kadinlar-8-mart-kahvaltisinda-bulustu

web tasarla

ergeneli-kadinlar-8-mart-kahvaltisinda-bulustu

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
ergeneli-kadinlar-8-mart-kahvaltisinda-bulustu

    Ergeneli Kadınlar 8 Mart Kahvaltısında Buluştu

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, ilçedeki kadınlar için düzenlenen sabah kahvaltısı yoğun katılımla gerçekleşti.

Ulaş Hizmet Binası Düğün Salonunda  düzenlenen kahvaltı programına Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK ve eşi İlke KIZILTOPRAK, Ergene Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL ve eşi Ayten YÜKSEL, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça ÇEVİKELLİ, CHP İlçe Başkanı Erdinç İREL, mahalle muhtarları, dernek temsilcileri ve kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Ergeneli bayan katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Türk toplumunda kadının aile içindeki yeri ve önemi çok büyüktür. Bizim tarihimizde kadın erkek her zaman yan yana olmuştur. Kadınımız Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Atatürk tarafından tekrardan baş tacı yapılmıştır. Kadınlarımızın hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil etmektedir. Bu anlayışla başımızın tacı şehit annelerimizin, yarınlarımızın mimarı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum’ ifadelerine yer verdi. 

Değerli Ergeneli bayanlar hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun ifadeleri ile başlayan Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPRAK  ‘  Ergenemiz çok güçlü, kadınlarımız sayesinde. Ergene güçlü bir ilçe, güçlü olmasındaki en önemli sebep yanımızdaki bayanlarımız. Bizler  hizmetlerimizi bayanlarımızın desteği ile yapıyoruz. Bu hizmetleri yapmamda değerli eşiminde çok büyük katkısı olmuştur’ ifadelerine yer veren Kızıltoprak, eşimin de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum’ dedi.  Bizim görev yapmamızda en önemli ve en anlamlı  vazifeleri yapan Şehit annelerimizdir. Bizzat eli öpülesi şehit annelerimizin kadınlar gününü kutluyorum. Türkiye şanslı bir ülke bizim inancımızda geleneğimizde kültürümüzde  kadınlara önem verme vardır. Ergene’de kadının daha güçlü olması, yönetimi daha güçlü kılacaktır’ dedi.

Ardından sözü alan  Kaymakamın Eşi İlke Kızıltoprak ‘Hak, yenilik mücadelesinin en değerli üyesi, asaletin hanımefendiliği en çok kendisine yakıştırdığım kadınların, bu anlamlı  gününü kutluyorum ve bu anı sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı mutluyum. Daha huzurlu daha mutlu bir toplumun oluşmasında kadının rolünün önemli olduğunu biliyorum. Hepimize büyük görevler  düşüyor. Ne yapabilirim karşısında pes etmemek gerektiğine inanıyorum. Ben çalışan bir anneyim emekçiyim. Birlikte güçlü yarınlara kadınlarımızın gücüyle çıkalım. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyorum’ ifadelerine yer verdi.

Kadınların çok yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda salon adeta kadınlarla doldu taştı. Yapılan konuşmaların ardından Ergene Belediyesi tanıtım videosunun gösterildiği etkinlikte kadınlar gününe özel katılımcılara hediyeler verildi.

Ergene Belediyesi Avukatı Sedef Buyer’in kadın hakları konusunda verdiği bilgilerin ardından ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliği sona erdi.

Kahvaltıya katılan kadınlar etkinliğin oldukça faydalı geçtiğini dile getirerek, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Başkan Yüksel ‘ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kadınlara Çiçek Dağıttı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, sabahın erken saatlerinde işe giden kadın vatandaşlarla bir araya geldi. Ergeneli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak birer çiçek dağıttı. Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi olarak kadına her zaman değer veren hizmetler vermeye gayret ettiklerini belirtti.

Okunma :230
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
2019 Yerel Seçimleri ve TEKİRDAĞ
2019 martın ’da Yapılacak yerel seçimlere 4.5 aydan az bir süre kaldı
Recep ÇALI
YÖNETECEKSEN, TALEP EDECEKSİN
Biraz geçmişe bakmak, yaşanmışlıklardan sonuç çıkarabilmek için olduğu kadar geleceği planlamak içinde gereklidir. Bu defaki yazımda bu günkü yoğun gündemin içinde biraz olsun gençlerimize, kadınlarımıza ve yönetim olgusuna dair fikirlerimi paylaşmak istedim.
Anket
SÜLEYMAN PAŞA İLÇESİNDE CHP’DE BELEDİYE BAŞKAN ADAY OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ?
    Ekrem Eşkinat
    İlker Yağcıoğlu
    Mennan Yıldırım
    Recep Ökten
    Şeref Çetin
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2528
Dün : 5383
Toplam : 4890565
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet