eregli---nin-beyaz-saray---i-turkiye---de--dikkat-cekiyor

web tasarla

eregli---nin-beyaz-saray---i-turkiye---de--dikkat-cekiyor

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
eregli---nin-beyaz-saray---i-turkiye---de--dikkat-cekiyor

Ereğli’nin Beyaz Saray’ı Türkiye’de  Dikkat Çekiyor

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın ilçeye kazandırdığı yatırımlardan olan yeni belediye binasının inşaatında çalışmalar devam ediyor.

 Yeni belediye binasının kaba inşaatının bitiminin ardından ,binada çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Mimari projesiyle dikkat çeken belediye binasının son iki katı çelik olarak tasarlanmış ve en üst kat kubbe şeklinde projelendirilmişti.  Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekibinin denetimi ile süren çalışmalarda çelik katın yapımına devam ediliyor.

Görkemli haliyle görenlerin dikkatini çeken yeni belediye binasının  Kubbe şeklindeki çatı katı hayranlık uyandırdı. Dış cephesinin prekast  kaplamaları da devam eden binanın mimarisi  ortaya çıktıkça vatandaşlar  arasında  hayranlık uyandırdı.

 Yeni belediye binasında ki çalışmaları yerinde inceleyen İbrahim Uyan konu ile ilgili açıklamasında ; ‘’Marmara Ereğlisi Belediyesi yeni hizmet binasını yapımında, Marmara Ereğli’sinin günden güne büyüyen ve gelişen yüzünü yansıtabilmesi gelişen ve değişen hizmetleri de karşılayabilmesi hedefledik. Yeni belediye binasının oluşturduğu fonksiyon şemasıyla hizmetlerin daha kolay verilmesini ve yine mimarisiyle Marmara Ereğlisi’nin tarihi dokusuna da uygun olmasını amaçladık. Hizmet binası 2 bodrum kat dahil ,toplamda 9 katlı olup, inşaat alanı 7600m2 olacak. Binanın son iki katını çelik kat olarak tasarladık. Son kat ise Kubbe şeklinde olup, tarihi dokumuza hitap edecek şekildedir. Trakya bölgesinde örnek teşkil edecek bir mimari proje olduğunu düşünüyorum. Binayı görenler hayranlıklarını dile getirerek tebrik ediyorlar. Bu durumda bize güç veriyor. ’ifadelerine yer verdi.

Okunma :2170
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM KAMU OYUNA AÇIKLA AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHRİN YATIRIMINDA ENGELLEDİKLERİ KONULARI
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1894
Dün : 3160
Toplam : 4425069
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet