emniyet-mudurlugunden-yazili-aciklama

web tasarla

emniyet-mudurlugunden-yazili-aciklama

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
emniyet-mudurlugunden-yazili-aciklama

Emniyet Müdürlüğünden Yazılı Açıklama

 

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünce, "Fetullahçı Terör Örgütü'nün kimyasal atıklardan finansal kaynak sağladığı ve buna göz yumulduğu" yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

 

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ'da FETÖ/PYD terör örgütü mensuplarına yönelik kalkışmanın yapılmasından bugüne kadar sayısız operasyon yapıldığı, bu operasyonlarda çeşitli meslek gruplarından 2 bin 371 kişiye "terör örgütünde yöneticilik yapmak", "terör örgütü üyesi olmak " ve "örgütle iltisatlı bulunmak" suçlarından adli işlem yapıldığı belirtildi.

 

Terör örgütü FETÖ'nün kalkışmayı başlattığı 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kent genelinde FETÖ/PYD silahlı terör örgütü mensuplarının yakalanarak adli mercilere teslim edilmesi ve devletin kurumlarına sızan örgüt üyelerinin deşifre edilmesi adalet önüne çıkarılması için en üst düzeyde gayret gösterilerek fedakarca mücadele edildiğine vurgu yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nce FETÖ/PYD terör örgütü mensuplarına yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinden 6 Mart 2018 tarihine kadar sayısız operasyon yapılmış, bu operasyonlarda çeşitli meslek gruplarından 2 bin 371 kişiye 'terör örgütünde yöneticilik yapmak', 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'örgütle iltisatlı bulunmaktan' adli  işlem yapılmıştır. Adli makamlarca 776 kişi tutuklanmış, 939 kişinin adli kontrol şartıyla yargılanmasına devam edilmekte olup, 243 şahsın hakkında da yakalama kararı bulunmaktadır. Bu çalışmalarda, FETÖ/PDY terör örgütünün 'Tekirdağ il yapısı' tamamen çökertilmiş, örgüte ait eğitim kurumlarına Türkiye'de ilk defa kayyum ataması yapılmış ve diğer illerin çalışmalarına örnek olunmuştur.

 

Yine FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün asker yapılanmasına yönelik çok sayıda operasyon yapılmış, örgütün asker yapılanması ile ilgili haberleşme ve irtibat sistemleri ilk defa ilimizde deşifre edilmiştir.Ayrıca ilimiz haricinde diğer illerde görev yapan FETÖ/PDY terör örgütü iltisaklı yaklaşık bin 600 askeri üniforma içerisine saklanmış hain deşifre edilmiş ve illerinde yapılacak operasyonlara örnek olunmuştur. "İlimizde örgüt faaliyetlerini ve yeniden yapılanma çalışmalarını engellemek amacıyla yapılan titiz çalışmalar neticesinde, geçtiğimiz günlerde yeni bir operasyon yapılmış, 45 FETÖ/PDY örgüt üye ve yöneticisi yakalanmış, bunlarla birlikte örgüte ait yüklü miktarda paraya el konulmuştur. Bu sayede örgütün yeniden yapılanmasının önü kesilerek aynı zamanda finansal açıdan da çok ciddi bir darbe vurulmuştur. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü başta FETÖ/PDY terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik kararlı mücadelesini sürdürmekle birlikte üzerine düşen görevi adil ve tarafsız bir şekilde layıkıyla yerine getirmeye devam etmektedir."

 

Okunma :216
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIM KAMU OYUNA AÇIKLA AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHRİN YATIRIMINDA ENGELLEDİKLERİ KONULARI
Recep ÇALI
YEREL YÖNETİCİ/YEREL BASIN DAYANIŞMASI ŞARTTIR
Uzun süredir üretmeyen bir ekonomi ve kontrolsüz borçlanma ile yaşıyoruz. Sonucu da bugünkü ekonomik sıkıntılar elbette. İktidar sahipleri ise hala dış güçler, ekonomik saldırı, beka sorunu tarzında söylemlerle halk nezdinde popülaritesini kaybetmeme mücadelesi sürdürüyor
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1536
Dün : 1958
Toplam : 4578255
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet