Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı

 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in “Sonsuzluk ve Bir An” isimli Kişisel Resim Sergisi açıldı.

Sergi açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail YILMAZ, aynı fakültelerin Dekan Yardımcıları, Öğretim Elemanları, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Prof. Dr. Bülent EKER açılış konuşmasında “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünden yola çıkarak Üniversitemizde sanata verilen önemi vurgulayıp, desteklerinin devam edeceğini belirtti ve Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’i kişisel resim sergisinden dolayı tebrik etti.

Eserlerin sahibi Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL ise konuşmasında, Üniversitelerde Güzel Sanatlar Fakültelerinin en önemli fakültelerden olduğunu ve prestij göstergesi kabul edildiğini belirterek, bilimin olduğu yerde sanat ve sanatın olduğu yerde bilim olduğu sürece üniversitemizin de farkını yansıtacağını belirtti. Bir akademisyen ve sanatçı olarak, toplumun en değerli üyeleri olan sanatçıları yetiştirdiklerini, bunun da çok zor ve meşakkatli bir eğitim süreci sonunda olduğunu belirterek sanat ve kültürün yayılmasına fırsat verdikleri için başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ ve serginin düzenlenmesinde yardımcı olan herkese teşekkürlerini iletti ve sergisi vesilesiyle herkesin Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Sergi 7-22 Mart 2019 tarihine kadar NKÜ Fen Edebiyat Fakültesi sergi salonunda izlenebilir.

Okunma :202
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2823
Dün : 4874
Toplam : 5559522
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet