Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in Kişisel Resim Sergisi Açıldı

 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’in “Sonsuzluk ve Bir An” isimli Kişisel Resim Sergisi açıldı.

Sergi açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail YILMAZ, aynı fakültelerin Dekan Yardımcıları, Öğretim Elemanları, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Prof. Dr. Bülent EKER açılış konuşmasında “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünden yola çıkarak Üniversitemizde sanata verilen önemi vurgulayıp, desteklerinin devam edeceğini belirtti ve Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL’i kişisel resim sergisinden dolayı tebrik etti.

Eserlerin sahibi Dr. Öğr. Üyesi Mahpeyker YÖNSEL ise konuşmasında, Üniversitelerde Güzel Sanatlar Fakültelerinin en önemli fakültelerden olduğunu ve prestij göstergesi kabul edildiğini belirterek, bilimin olduğu yerde sanat ve sanatın olduğu yerde bilim olduğu sürece üniversitemizin de farkını yansıtacağını belirtti. Bir akademisyen ve sanatçı olarak, toplumun en değerli üyeleri olan sanatçıları yetiştirdiklerini, bunun da çok zor ve meşakkatli bir eğitim süreci sonunda olduğunu belirterek sanat ve kültürün yayılmasına fırsat verdikleri için başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ ve serginin düzenlenmesinde yardımcı olan herkese teşekkürlerini iletti ve sergisi vesilesiyle herkesin Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Sergi 7-22 Mart 2019 tarihine kadar NKÜ Fen Edebiyat Fakültesi sergi salonunda izlenebilir.

Okunma :84
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
GÜL GÜZEL BİR ÇİÇEKTİR!
Bu kez, konuşmak gerek, her şeyi ve her olayı konuşmak gerek. Özgürce fikirlerini söyleyebilmeli herkes. Demokrasi, konuşan bir toplumla gelişir. Bunların hepsine, birçoğunuz gibi ben de katılıyorum. Ancak, gergin günlerden geçerken kâh sebze kuyruğu kâh terörist tanımı tartışmaları varken siyasal gerginlikten biraz uzak duralım dedim. Evet, siyasal gerginliklerden uzak çiçek, böcek ve insanı konuşalım istedim.
Anket
YEREL SEÇİMLERDE TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?
    KADİR ALBAYRAK CHP
    MESTAN ÖZCAN AK PARTİ
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1124
Dün : 7162
Toplam : 5299441
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet