CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer'in 2 Temmuz Madımak Katliamına ilişkin açıklama Yaptı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

web tasarla

CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer'in 2 Temmuz Madımak Katliamına ilişkin açıklama Yaptı-tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer'in 2 Temmuz Madımak Katliamına ilişkin açıklama Yaptı

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer 2 Temmuz 1993’te gerçekleşen Sivas katliamının yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı. CHP’li Yüceer 35 insanımızın katledildiği Madımak katliamının üzerinden 26 yıl geçtiğini fakat acılarının ilk günkü gibi taze olduğunu belirtti.

Yüceer, “Yüreklerde Maraş’ın, Çorum’un acısı henüz tazeyken, o acılar öylece yüreklerimizin bir köşesinde duruyorken, 2 Temmuz 1993 günü barbarlık bir kez daha yüzünü gösterdi.”  dedi. Sivas katliamının tarihimizin en acı olaylarından biri olduğunun altını çizen Yüceer, “o gün sadece 35 can yanmadı, tüm insanlık yandı” dedi.

Yüceer yaşanan bu acı olayın faillerinin hala adaletin önüne çıkarılmamasının vicdanlarımızda büyük bir yaraya sebep olduğuna değindi. Yüceer mesajında, “ 26 yıl önce yaşanan katliamın failleri hala adaletin önüne çıkarılmadı, faillerin cezalandırılmaması tüm vicdanları sızlatıyor.” dedi. Madımak Katliamının aydınlatılmaması yaşanacak yeni acılara sebep olacaktır diyen Yüceer, ceza alması gerekenlerin kollanmaması gerektiğini vurguladı.

Madımak’ta katledilen insanların barış ve kardeşlik uğraşında olan insanlar olduğunu ifade eden Yüceer, kardeşlik ve barış için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. CHP’li Yüceer binlerce yıldır hoşgörü ve kardeşliğin hakim olduğu bu topraklarda iktidar uğruna hala kin ve nefret tohumları ekildiğini mesajında belirtti. Geçmişte yaşanan acılardan ders almamız gerektiğine değindi. Yüceer, bu toprakların adalet ve hoşgörü ile ilelebet kardeş olarak yaşaması özleminde olduklarını söyledi. Yüceer, “Madımak’ta hayatını kaybeden tüm canlara Allah’tan rahmet diliyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Yüceer mesajında, dünyada hiçbir şeyin barış, kardeşlik ve hoşgörü kadar değerli değil dedi.

Okunma :98
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
TEKİRDAG ASLINDA SİYASETTE GÜÇLÜ
Evet Tekirdag ilimiz olarak ülkemizde hep Avrupa şehri olarak Aydın kesim olarak bilinir. Siyaset alanında Geçmişten geleceğe bir çok Bakanlıklar da sahip olurken siyset alanında birçok görev alanında Tekirdağlı hemşehrilerimiz de yer aldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 2010
Dün : 4458
Toplam : 6215556
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet